Problemy przy aktywacji W7

Witam
Mam problem przy aktywacji systemu Windows 7
Zakupiłem używany komputer od osoby, który nie miał przyklejonej naklejki na obudowę z kluczem aktywacyjnym systemu oraz nie było informacji jaki był system wcześniej.

Na komputerze był zainstalowany Windows 10, około 2 miesiące był używany, ale nie przypadł mi do gustu i postanowiłem cofnąć go do Windows 7 Home Premium. Dzięki programom na Internecie dowiedziałem się jaki jest klucz aktywacyjny i postanowiłem wgrać nowy system Windows z płyty. Wszystko poszło dobrze, lecz przy aktywacji systemu wyskakuje “Wprowadzony klucz produktu wydaje się domyślny […]” Próbowałem też innych metod oraz szukałem na Internecie innych rozwiązań ale nic nie pomogło .

Może ten klucz nie działa na wersję Home Premium albo nie mogłem cofnąć tak systemu z W10 do W7 Home Premium?

Dodam że na dysku C mam pliki takie jak “Windows” oraz “Windows.old”

Czy musze kupić teraz nowy Windows 7 Home Premium
lub mogę cofnąć to do Windows 10?
A może klucz Windows nie pasuje do Home Premium albo działa do Windows 8.1 nie mam pojęcia dodam, że na czuja zainstalowałem Windows 7 Home Premium, bo ze starego komputera miałem płytę z tym Windowsem.

Jeśli nie dostałeś płyty z systemem i właściciel o nim nie wspominał to z dużą dozą prawdopodobieństwa można przyjąć że nie był on oryginalny. Użytkownik indywidualny nie zawsze się decydował na zakup Windowsa. Klucz uniwersalny nie służy aktywacji żadnego OS.

No i klucz z W10 nie pasuje do W7.

Czy nie mogę jakoś cofnąć tego do Windowsa 10?
Musze teraz kupić Windows 7 Home Premium?
Jest jakieś inne wyjście z tego błędu mojego?

Teoretycznie jak był aktywowany system W10, to może po instalacji się ponownie aktywuje?

ISO W10 do pobrania:

Aktywacja:

Ponieważ klucz Windows 10 został już uprzednio aktywowany na danym komputerze i fakt ten został odnotowany na serwerach Microsoftu. Po prostu w trakcie instalowania systemu z przygotowanego w opisany sposób nośnika instalacyjnego, gdy pojawi się na ekranie monit o wprowadzenie klucza produktu klikamy Pomiń, a po zakończeniu instalacji i połączeniu się komputera z internetem, system powinien zostać automatycznie uaktywniony (jest to tzw. metoda aktywacji za pomocą uprawnień cyfrowych).

Zobacz jak się instaluje W7 legalnego inaczej i nie mnóż problemów. Nie popieram piractwa, by nie było. Po prostu nie cierpię sztucznego mnożenia problemów na zasadzie- mam gwóźdź i kombinerki, czy aby go wbić muszę kupić młotek. Bardziej prosto już nie szło.