Problemy użytkowników po April Update

W Internecie od wczoraj zaroiło się od wątków na forach od ludzi, którzy mają problemy po instalacji April Update. Tutaj przykładowe wątki na forum Lenovo:

Ja sam na swoim Ideapad 520-15IKBR musiałem wycofać update, bo “zamarzał” system.

U mnie na lenovo Ideapad 110 działa wszystko Ok.:wink:

2 polubienia

SOA #1

Na obu moich stacjonarkach wszystko działa ale słyszałem, że ludzie mają problemy na lapkach z grafiką Intela.

1 polubienie

Możliwe ja mam AMD.

No ja mam na lapku hybrydową grafikę, czyli Intel + NVIDIA wedle potrzeb i na 1709 jest wszystko OK, a na 1803 te freezy.

To może jakiś problem ze sterownikiem po aktualizacji?

Być może, ale sterownik miałem najnowszy udostępniony przez Lenovo do Intela i najnowszy ze strony NVIDIA do NVIDIA. Z resztą nie jestem w tym osamotniony. Na forum Lenovo mnóstwo takich problemów.

Na stacjonarnym składaku natomiast wszystko w porządku.

Również mam Lenovo z Intel + NVIDIA i śmiga aż miło

1 polubienie

Ale Intel której generacji, bo z tego co czytałem to problemy są z ósmą, czyli seria Intel UHD Graphics 6xx.

Ustawienia fabryczne lub instalacja na czysto? Nie pomaga?

Teraz mam 1709 i nie chcę wgrywać na czysto 1803, bo jak będzie źle działał to już nie pobiorę ISO z 1709 ze strony MS i zostanę ze zbugowanym systemem.

Mam dwa takie same komputery. Konfiguracja jest identyczna. Na jednym - bez problemu, na drugim błąd 0x00000005…

Pisałem, że na Adguard są wszystkie ISO od Windows 7 SP1 Ultimate PL (bo reszty Windows 7vbrak w języku polskim)

1 polubienie

I wszystko jasne. Problem wywołuje pod April 2018 Update przeglądarka Google Chrome.

https://pclab.pl/news77758.html

Wszystko było u mnie zgodnie z opisem. Korzystałem z Google Chrome, a tu nagle cały system zamarzał i nie reagował na żadne klawisze. Ani myszy, ani klawiatury. Pomagał reboot, nie wpadłem na pomysł klapnięcia laptopa. No to teraz mi musicie uwierzyć. Ponieważ jestem przyzwyczajony do Google Chrome dość mocno, na razie zostaję na 1709 aż się zaktualizuje mi automatycznie. Dziwne, że na stacjonarce jest OK, a też mam Google Chrome, ale może to zależy też od urządzenia.