Problemy w łączniu się z RapidShare.com

Cześć,

od jakiegoś czasu, niezależnie od pory dnia i nocy, doświadczam problemów w łączeniu się z serwisem RapidShare.

Przesył danych odbywa się w kratkę: jest dobrze, stanie na chwilę, potem znów przesyła, potem znów cisza przez 1-2 sekundy, potem znów idzie.

W gruncie rzeczy czas ściągania pliku wydłuża się dokładnie dwukrotnie - trochę to niewygodne…

Sprawdziłem połączenie z Internetem - wszystko jest dobrze, pingi w normie.

Ściągania pliku, np. instalki WinAmpa z oficjalnej strony, przebiega normalnie z pełną prędkością. Tylko z Rapida idzie w kratkę.

Poniżej screen przedstawiający ściąganie dwóch plików: pierwsza idealna linia to WinAmp, druga pofalowana to jakiś plik z RapidShare.

asdsgdfg.th.png

Pytanie brzmi: czy ktoś z was również doświadcza podobnych problemów? Pierwsza myśl to oczywiście wina RapidShare, ale nie sądzę żeby tak było. Podejrzewam raczej ISP. Co sądzicie?

Na pewno używasz darmowej wersji Rapidshare. I sytuacja taka jest normalna. Jak za dużo użytkowników korzysta z Rapida to wówczas ograniczana jest prędkość pobierania oraz jest ono przesył danych odbywa się właśnie w taki “falowy” sposób - na to się nie wpłynie bo to polityka Rapidshare.com

Jedyna rada na to, to ściągać wcześnie rano lub kupić konto premium

Zgadza się

Nie sądzę - jeszcze do niedawna tak nie było. Problem pojawił się kilka(naście) dni temu.

Nawet jeśli ograniczają to moja prędkość pobierania jest maksymalna - mam łącze 2Mbit i ściągam z Rapida ~230Kb/s więc z moją pełną prędkością. Ten falowy sposób musiał pojawić się niedawno - nigdy wcześniej tak nie miałem.

Nie potrzebuję Premium, a odnośnie pory dnia to zaznaczyłem już wcześniej, że niezależnie od niej jest “fala”. Nawet dziś rano, godzina 7:00, ściągałem plik i było właśnie tak przerywane.

Pogodziłem się z faktem, że tak już jest i tego nie zmienię - chciałbym jednak poznać przyczynę.

Nie zawsze 7 rano oznacza, że dobrze będzie działał rapid. Jakość transferu z rapida zależy wyłącznie od liczby użytkowników. Jeżeli będzie ich mało to wówczas transfer jest cały czas (nie falowy) i na maksymalnej prędkości łącza.