Problemy w pamięci RAM

znajomemu wykryło podzczas testu pamięci ram, trochę błędów

czy można te błędy jakoś usunąć, naprawić,

czy jedynym wyjściem jest kupno nowych kości ??

TZN jakich błędów.

puścił pewnie memtest i tam mu cos musiał wyrzucić , ale jak traktować takie błędy… czasami pooć wyrzuca tak bez powodu. Mi się wydaje, że jesli komputer działa stabilnie i nie ma z nim żadnych problemów typu,: resetowanie sie bez powodu , dziwnych sygnałów dźwiękowych przy uruchamianiu to nie powinno być powodów do obaw. No chyba że jest to nowy komputer i to jakaś wada fabryczna która może boleśnie odbić się w przyszłości - zawsze można skorzystać z gwarancji.

jeśli memtest wyrzuca jakieś błędy oznacza to, że są jakieś problemy z odczytem/zapisem komórek pamięci - zapisywana jest jakaś wartość do komórki a odczytywana podobna ale INNA :slight_smile:

memtest dokładnie sprawdza pamięć, zapisuje różne dane, robi kilka przejść, a błędy nie muszą pojawiać się w pierwszym przejściu, tylko np w drugim albo kolejnym.

Raczej nie można nic z tym zrobić poza wymianą pamięci.

te problemy pojawiły mu się po wymianie grafiki,

nawet 3dMark nie chciał chodzić, ale po zmianie w biosie, nie pamiętam czego już, benchmarki ruszyły, ale komputer dalej chodzi tak jakby nie mógł

więc jedyną alternatywą jest wymiana kości :confused: ??

Poczytaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=50125

pamięci ram są szczególnie wrażliwe na ładunki elektrostatyczne, więc może podczas wymiany karty grafiki zostały uszkodzone. skoro memtest wykrywa błędy, to znaczy, że coś się z tą kostką pamięci dzieje lub zaczyna dziać.

jedyną radą w takim przypadku jest wymiana kości pamięci na strawną.

wyczyscic,przdmuchac i sprobuj wlozyc pamiec w inne gniazdo.