Problemy w pamięci RAM


(Kornicameister) #1

znajomemu wykryło podzczas testu pamięci ram, trochę błędów

czy można te błędy jakoś usunąć, naprawić,

czy jedynym wyjściem jest kupno nowych kości ??


(lazikar) #2

TZN jakich błędów.


(Tom Jk) #3

puścił pewnie memtest i tam mu cos musiał wyrzucić , ale jak traktować takie błędy... czasami pooć wyrzuca tak bez powodu. Mi się wydaje, że jesli komputer działa stabilnie i nie ma z nim żadnych problemów typu,: resetowanie sie bez powodu , dziwnych sygnałów dźwiękowych przy uruchamianiu to nie powinno być powodów do obaw. No chyba że jest to nowy komputer i to jakaś wada fabryczna która może boleśnie odbić się w przyszłości - zawsze można skorzystać z gwarancji.


(Grzegorz Ch) #4

jeśli memtest wyrzuca jakieś błędy oznacza to, że są jakieś problemy z odczytem/zapisem komórek pamięci - zapisywana jest jakaś wartość do komórki a odczytywana podobna ale INNA :slight_smile:

memtest dokładnie sprawdza pamięć, zapisuje różne dane, robi kilka przejść, a błędy nie muszą pojawiać się w pierwszym przejściu, tylko np w drugim albo kolejnym.

Raczej nie można nic z tym zrobić poza wymianą pamięci.


(Kornicameister) #5

te problemy pojawiły mu się po wymianie grafiki,

nawet 3dMark nie chciał chodzić, ale po zmianie w biosie, nie pamiętam czego już, benchmarki ruszyły, ale komputer dalej chodzi tak jakby nie mógł

więc jedyną alternatywą jest wymiana kości :confused: ??


(JNJN) #6

Poczytaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=50125


(Grzegorz Ch) #7

pamięci ram są szczególnie wrażliwe na ładunki elektrostatyczne, więc może podczas wymiany karty grafiki zostały uszkodzone. skoro memtest wykrywa błędy, to znaczy, że coś się z tą kostką pamięci dzieje lub zaczyna dziać.

jedyną radą w takim przypadku jest wymiana kości pamięci na strawną.


(Dzolo83) #8

wyczyscic,przdmuchac i sprobuj wlozyc pamiec w inne gniazdo.