Problemy z 13-letnim komputerem; dziwne zachowania diod i problemy z systemem

Jak wspomniałem w temacie wskrzesiłem mój pierwszy komputer. Niegdyś śmigał na Windowsie XP, po tym jak go odbudowałem działał sprawnie Windowsie 2000 Professional. Pada pierwsze pytanie; czy powinien uciągnąć Windows XP SP3? Były z tym problemy. 

           Po jakimś czasie zauważyłem też, że zasilacz mojego komputera to stary Codegen 300w [!!

 

Procesor: Intel Celeron SL68P, 1,20 GHz 

 

Płyta główna: ECS P6IPAT

 

Dysk twardy: Matrox 122GB

 

DVD ROM: LITE-ON

RAM: 512MB SAMSUNG

 

 

 

PS: Darujcie sobie komentarze typu “Po co ci ten złom” I tak mnie nie zniechęcą do naprawy tego komputera.

 

Możliwe że Codegen uszkodził płytę główną lub też coś się dzieje z dyskiem.Sprawdzałeś stan dysku?

Co do systemu to będzie działał na nim XP SP3 ale nie licz na to że będzie się na nim komfortowo dało na przykład przeglądać internet.

Radziłbym Ci przetestować zasilacz na innym komputerze, bo najprawdopodobniej to jego wina jeśli wcześniej nie było takich błędów.

Sam sobie odpowiadasz jeśli na starym zasilaczu działał, to bym tego nie zmieniał.

Być może luźna jest sama wtyczka MOLEX i dysk lub CD przez to wariuje!

Nie podałeś ile tam masz pamięci RAM?

Wymagania sprzętowe dla XP i 2000 są takie same, (a wręcz XP lepiej sobie radzi)

Sprawdzaj po kolei podłączając pojedynczo dyski i CD czy DVD (może są dwa ustawione na MASTER)?

Daj znać.

 

To wypnij też z niego taśmę sygnałową.

 

Prawdopodobnie są zainstalowane na jednej taśmie sygnałowej - CD i DVD?

 

Jak zostawisz sam DVD ustaw na nim zworkę na Master - opis zworek na napędzie.

Wyciągnąłem taśmę, problem zniknął i o dziwo wstał i system… Dzięki za pomoc.

Ale tak się składa, że licencja Windows XP Professional, którą dorwałem od wujka, jest angielska. Czy istnieje jakiś sposób, aby spolszczyć ją bez kolejnej reinstalacji systemu? W opcjach regionalnych nie działa. Chodzi mi głównie o jakąś łatkę. Słyszałem, że są takie.

PS: Ramu mam 512mb samsunga, bo na więcej nie pozwala płyta.

 

 

 

 

 

@Robin-Otzi wymieniłem zasilacz, ponieważ stary chodził jak odkurzacz i mógł spalić mi dysk twardy.

Lóknij ostatni przykład: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html