Problemy z aktualizacją KB951847

Witam. Mam problemy z instalacją aktualizacji do programu Microsoft .NET Framework Dodatek Service Pack 1. Pobiera się ale nie chce zainstalować, pojawiają się na bardzo krótko czarne okienka podczas instalacji.

No i przede wszystkim ciągle pojawia mi się w trayu ikona aktualizacji, a nie chciałbym wyłączać aktualizacji. Czy ktoś miał podobny problem lub wie jak z tego wybrnąć. System XP. Z góry dziękuję.

Witam,

Może sprobuj zainstalować ją “ręcznie”. Prawdopodobnie chodzi o tą aktualizację. Najlepszym wyjściem byłoby chyba jednak pobranie “pełnego pakietu” tej aktualizacji (podczas instalacji nie będzie zasysać plików z neta) ale rozmiar wynosi ok. 250MB(zawiera chyba kilka wersji językowych). Znajdziesz ją w powyższym linku, gdy przewiniesz stronę niemal na sam koniec.

Pozdrawiam

JOHN_R

KB951847 to .NET Framework 3.5 SP1.

Jeżeli masz problemu, spróbuj zainstalować ręcznie, jak radzi poprzednik.

:arrow: NET .Framework 3.5 SP1

Po kliknięciu na podany u góry link zapisz go na dysk twardy. Następnie zamknij wszystkie programy i rozpocznij instalację.

Jeżeli to nie pomoże, spróbuj na czas instalacji wyłączyć aktualizacje (raz miałem podobny problem, i po wyłączeniu aktualizacji wszystko działało.

Pozdrawiam!

Po ściągnięciu całej paczki i rozpoczęciu instalacji wyskakuje opcja napraw lub odinstaluj. Na początku dałem napraw pobrało dodatkowe pliki z neta doszło do końca i stanęło w miejscu, więc przerwałem. Następnie wybrałem odinstaluj, udało się odinstalować ale zainstalować i tak się nie daje, wyskakują dwa dosowskie puste okienka na chwile i błąd instalacji, mogę raport wysłać do Microsoftu, ale oni i tak nic nie odpiszą, więc nie wysłałem. Co robić dalej, żeby to zainstalować.

A masz może inne wersje .NET Frameworka? 3.0,2.0,1.x?

Jeśli tak to usuń je i dodatkowo przeczyść rejestr.

Pozdrawiam!

Użyj TEGO programu.

Po zastosowaniu programu powinneś móc ponownie zainstalować potrzebne elementy NET Framework.

Witam Wszystkich serdecznie. :slight_smile:

Ja mam podobny problem jak założyciel tego tematu. Właśnie zrobiłem to, co radził w ostatnim poście ybu czy zainstalowałem program do usuwania NET Framework, który mi usunął wszystkie te Frameworki oprócz NET Framework 2.0 Service Pack 2 Language Pack - PLK (6.26MB).

I teraz mam pytanie. Jakie NET Frameworki mam teraz zainstalować na win xp i skąd je pobrać? Bo włączyłem Windows Update, ale w tej chwili mi nic nie pokazuje, że mam coś do pobrania z automatu. Natomiast na ręczynm jest taka wersja: Program Microsoft .NET Framework 4 Client Profile dla systemu Windows XP x86 (KB982670).

Czy mam ją teraz zainstalować, czy też najpierw pobrać starsze wersje?