Problemy z aktualizacjami sterowników w Windows 10 w wersji 2017

(Dziadzio Nietoperz) #1

Witam forumowiczów.
Ponieważ nie zaglądałem tutaj dawno z ciekawością znalazłem szereg problemów, z którymi niedawno sam walczyłem:
aktualizacje dla n-vidia powodują kłopoty z ekranem
po aktualizacji automatycznej Windows się nie uruchamia
ciężko wkurzony wszedłem na czat z pomocą techniczną i tam dowiedziałem się czegoś na co mi szczęka opadłą:
Oto wyciąg z zapisu Czatu:

Windows 10 instaluje sterowniki niekompatybilne ze sprzętem i mimo ostrzeżeń programu instalacyjnego producenta : “To oprogramowanie nie będzie funkcjonować z tym sprzętem” Uruchamia je. Jak to zablokować?
11:57
_Natasza MT _
Witam i dziękuję za opis problemu. Czy system Windows 10 był aktualizowany z systemu Windows 7 lub 8.1?

11:58
_Ja _
Witam! Używam Win10 od roku. W poprzedniej konfiguracji komputera miałem kartę Radeon 5400. Występował regularnie opisywany problem, aż do uszkodzenia karty. Po upgrade komputera do nowej konfiguracji przeinstalowałem już oryginalne Win10 z kodami od Win7 i po 24 godzinach przy automatycznej aktualizacja któregoś sterownika (diabli i Microsoft wiedzą którego) wywaliło cały system. Skończyło się nową instalacją. Dane trzymam na innym dysku fizycznym i ocalały.
12:02
_Ja _
W poprzednich Windowsach po prostu wyłączałem aktualizację automatyczną i decydowałem sam, ale teraz system zachowuje się jakby był moim właścicielem :wink:
12:04
_Natasza MT _
_Zgadza się, w systemie Windows 10 nie jest możliwe wyłączenie aktualizacji. Jeżeli Pana urządzenie nie jest kompatybilne z najnowszymi informacjami Windows 10, to niestety nie możemy zagwarantować stuprocentowej funkcjonalności Pana _
_urządzenia _

12:06
_Natasza MT _
_W takich wypadkach, proponujemy powrót do poprzedniego systemuWindows _
12:12
_Ja _
Nie rozumiem!! Przez 10 miesięcy chodzi toto bez zarzutu, a potem się wygłupia i niszczy sprzęt??!! Wygląda to jak mafijne powiązania producentów sprzętu i Microsoftu - to takie skojarzenie w obecnych warunkach politycznych. Bo taki efekt daje celowe usuwanie starszych sterowników.
12:13
_Natasza MT _
Skoro komputer został wyprodukowany dla starszej wersji systemu operacyjnego, to jest to logiczne, że nie będzie funkcjonował z nowymi informacjami nowego systemu. Jedynie, jeżeli producent udostępni sterowniki do danego systemu, to komputer będzie sprawnie działał.

12:14
_Natasza MT _
Jako punkt zaczepienia kompatybilnego sprzętu bierzemy sterowniki wydane po listopadzie 2016, gdy zostały wprowadzone większe zmiany w systemie operacyjnym Windows 10.

Macie rozwiązanie: kupcie sobie komputery z elementami wyprodukowanymi po listopadzie 2016.

Jak wynikło w dalszej rozmowie JEDYNIE WINDOWS 10 PRO MA MOŻLIWOŚĆ OGRANICZONEJ INTERWENCJI UŻYTKOWNIKA W AUTOMATYCZNĄ AKTUALIZACJĘ !!! Posiadacze wersji Home są ubezwłasnowolnieni.
Mogę udostępnić cały zapis Czatu, ale to kilka stron tekstu w Wordzie.
Dla posiadaczy 10 Pro polecam link:
[https://answers.microsoft.com/en-us/insider/forum/insider_wintp-insider_update/how-to-disable-automatic-updates-in-windows-10/15f8e9c0-811b-40c7-b81c-c196ebd69116]
Za dużo możliwości to nie daje, ale zawsze.
Pozdrawiam