Problemy z automatycznym połączeniem poprzez WEP


(Artursmig) #1

Witam Wszystkich!

Od pewnego czasu mam następujący problem z podłączaniem się do sieci.

Otóż admin wprowadził szyfrowanie kluczem WEP co poskutkowało notorycznym zrywaniem połączenia co kilka minut. Z tym problemem poradziłem sobie poprzez wyłączenie usługi "Konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej" dzięki czemu połączenie stało się stabilne. Jednak uciążliwe stało się uruchamianie komputera. Zaraz po załadowaniu systemu w zasobniku systemowym widnieje charakterystyczny komputerek z przekreślonym czerwonym krzyzykiem. Trzeba więc ręcznie włączyć połączenie sieciowe. Czynię to poprzez ponowne włączenie usługi "Konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej" (wtedy bowiem dostępna jest tylko zakładka "Sieci bezprzewodowe" w oknie "Właścwości:Połączenie sieci bezprzewodowej") .

Następnie tylko potwierdzam okienko OK'jem i system łączy się z siecią.

Oczywiście zaraz potem muszę wyłączyć uruchomioną wcześniej usługę, co zapobiega zrywaniu połączeń.

I tak codziennie...

Jest to trochę irytujące, więc proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu. Dodam tylko że dotąd (bez żadnego szyfrowania) nie występowały probelmy.

Pozdrawiam serdecznie.

Karta sieciowa: Planet WL-8314


(Ferdek31) #2

spróbuj odinstalować i zainstalować ponownie sterowniki do karty radiowej, oczywiście jeśli jest taka opcja bez "konfiguracji zerowej" i wprowadzić / na profilu opcje dot. szyfrowania tj. klucz / ale na karcie nie w połączeniach sieci windows. Konfigurację przez windows wyłącz.