Problemy z avastem, pliki tj. trwałe

(system) #1

Witam.

Wcześniej już pisałem o próżnych problemach mojego starego kompa, teraz mam nowy i się stasznie cieszę, no prawie,...

Otóż problem polega na tym, że zainstalowalem avasta, 4 home edition, i go następnie odinstalowałem, ale pozostały pewne pliki, chce je usunąć delete , ale nie daje rady, gdyż pisze że są one obsługiwane przez inne programy lub inne osoby, szukalem progarmami ktorymi moglbym je usunac, ale tez nie dalo rady. Problem jest też taki , że znalazłem, że włącza się on na początku działania systemu, innymi programami i nie da się tego usunąć.

Streszczając to:

Zainstalowałem i odinstalowałem avasta, jednak jakieś (procesy) włączają mi sie na pocątku działania systemu i nie da się usunąć plików, które pozostały po deinstalacji.

Pomózcie jak usunąć takie pliki.

Jak nie macie jakiś informacji to się pytajcie o coś albo o screeny.

(Marcin Grelik) #2

Spróbuj odkurzaczem tam jest moduł force delete czy jakoś tak, powinien sobie poradzić.

(Łukasz [Bot]) #3

Spróbuj tego http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1571&Unlocker+1.8.7 Dodatkowo przeczyść rejestr i dysk np. ccleanerem :slight_smile:

(Olixxx94) #4

Tutaj masz opis działania i użytkowania modułu Force Delete, o którym pisał marcin071.

(Lubulub20) #5

przepraszam, że sie wtrącam, ale nie radzę odkurzacza, bo ja se tam coś robiłam i system skopało po 1 dniu od jego użycia(typu zawisz systemu itp.) dodam, że mam go na płycie niezbędnika.

(Olixxx94) #6

program9 , są kopie bezpeczeństwa, możesz zawsze przywrócić pliki, chyba, że wybrałaś usuwanie trwałe, wtedy program tej kopii nie tworzy. Ze swojej strony polecam, gdyż u mnie nic sie nie dzieje po usuwaniu. Trzeba sprawdzić zawsze w liście znalezionych plików, czy nie ma w niej jakiś ważnych plików.

(system) #7

dzięki użyłem różnych programów:

CleanGP

Glairy Untiles

AnVir Task

CCleaner

Odkurzacz

Szybkie Czyszczenie

i Eraser

czasem byl taki problem ze sie nie udalo usunac np. tego z wyszukiwarki rejestrow, czasem sie dalo, ale gdy sie tego powracalo bylo z powrotem i czasem wogole znikalo.

Troche mi te programiki pomogły

wcześniej jak napisałem avast w wyszukiwarce były 9 11 albo 13 wyników teraz jest ich tylko 2

gdyz nie da sie usunac folderu avast, pisze ze jest on pusty

napisze co wyswietla gdy sie go usuwa:

Adres.......\ Avast! 4 Home Edition, odwołuje sie do lokalizacji, która jest niedostępna. może ona się znajdować na dysku twardym tego komputera lub w sieci. Upewnij się, że dysk jest właściwie włożony i że masz połączenie z Internetem lub siecią, a następnie spróbuj ponownie. Jeśli nadal nie będzie można zlokalizować informacji, być może zostały one przeniesione winne położenie.

PRZYPOMMINAM! !!

że mam nowy komputer i że formatowanie niczym mi nie zaszkodzi gdyż mam narazie tylko tego na nieszczęscie avasta i te optymalizatory aha mam też program do dzielenia partycji, ale jeżeli to potrzebne to go moge sformatowac...

jezeli sie nie znajdzie sposob na usunioecie tego folderu, napiszcie cy to mozliwe, albo konieczne

w wyszukiwarce znajduje sie tez wygaszacz ekranu avast!, nie da sie tego zbytnio tez usnac chociaz moze jakos sprobuje...

(kerad609) #8

spróbuj tym : http://www.avast.com/eng/avast-uninstall-utility.html

(system) #9

EDIT! !!

udało mi się usunąć wygaszacz odkurzaczem usuń plik zabezpieczony - coś takiego to było

jeszcze tylko coś trzeba znaleść na ten folder! !!

(Olixxx94) #10

TicTac123 , a próbowałeś ten folder usunąć modułem Odkurzacza Force Delete?? Trochę chaotycznie napisałeś przedostatniego posta, dlatego pytam :slight_smile:

(przemek1234) #11

avast! jest slaby. Ja polecam AVG.

(system) #12

przy koazji może podacie mi jakiegoś dobrego ale darmowego anty - wirusa,?? kolega mówi że kaspersky drugi nod32 albo norton

W dniu 06.07.2008 , o godzinie 21:49 został dopisany post przez TicTac123

niestety ten moduł niedziała,,,

wygląda mi to na wirusa, bo jeszcze czegoś takiego przez 14 lat nie widziałem, aby system tak robił sam.

Uruchamiam moduł i usuwam, ale zostaje gó.w.no wkładam tam pliki tekstowe wszędzie żeby były wogóle jakieś inne pliki. Dalej nic klapa, i tu ciach !!

(przemek1234) #13

Zani Kaspersky, ani Nod, ani Norton nie są darmowe. Ja polecam z darmowych AVG.

(system) #14

a jest on po polsku??

(przemek1234) #15

Z darmowych po polsku jest tylko avast! i PC Tools (jeszcze gorsze dziadostwo wykrywa 1/593). Więc sam widzisz wszystko co dobre jest po angielsku.

(system) #16

dpbrze ze sie na nim troszke znam, ale wazne jest tez ze tata umie

no ale coz plik antywirusy w kompie w koszu nadal siedzi :stuck_out_tongue:

(Olixxx94) #17

TicTac123 , spróbuj usunąć Unlockerem albo Killboxem.