Problemy z biosem

Witam mam ThinkPada t430s i mam duży problem gdyż większość opcji w biosie są zablokowane i przez to np. nie mogę uruchomić windowsa po wymianie dysku itp. proszę o pomoc…

Natworzyłeś wątków o swoim T430s. Zanieś do serwisu i po sprawie. Wcześniej pisałeś , że postawiłeś system na innym kompie i przełożyłeś dysk to nie ma prawa zadziałać w większości przypadków. Usuń partycje z tego dysku w innym kompie i po włożeniu do swojego odpal go z włożonym pendrive. System sam się zacznie instalować jak nie wykryje żadnego systemu na dysku.

Usunąć wszystkie partycje tak?

Aha i mam pytanie jak usunąć te partycje

Czemu nie piszesz w jednym wątku? Nigdzie nie napisałeś jakie opcje masz zablokowane.

Boot się uruchamia przy starcie przez F12 albo F11. Partycje się usuwa z instalatora. Widzę że się bierzesz za coś o czym nie masz pojęcia. Jakich opcji szukasz w tym BIOSIE czy tam UEFI?

Partycje w instalatorze mi sie same usunęły a jeśli chodzi o opcje których szukałem to np. kolejność bootowania albo czy ma być UEFI czy LEGACY i inne zmiany które widziałem w poradnikach jednak są one niedostępne