Problemy z blokadą DP jak i forum na Comodo SecureDNS


(kop524) #1

WItam otóż ostatnio zacząłem używać produktów Comodo i podczas instalacji wybrałem aby mi zmieniło dns na icniejszy ale nie mogłem się dostać do dp i kilku innych stron mając komunikat, że wasza strona zawiera wirusy i/lub nielegalne oprogramowanie i nie chciało mnie przepuścić dalej nawet jeśli kliknąłem na “Akceptuję ryzyko przejdź do strony”(czy jakoś tak) więc wróciłem do OpenDNS. Ale prosze załatwienie takichj pomyłek jak ta bo to źle w[ływa na reputację strony jak i forum :frowning:

Pozdro :slight_smile:


(krystian3w) #2

Pewnie będzie trudno, to jest problem od minimum 2 lat.


(freshmeat) #3

W firmie zdarzały mi się przypadki infekcji komputerów po tym jak użytkownicy instalowali coś z DP i robili to przez asystenta. Od niedawna mamy wszędzie pakiet zabezpieczający ESETa. On nie pozwala w ogóle nic pobrać z tej strony.


(kop524) #4

to aż tak ciężko jest ludziom przesunąć kursor myszy i kliknąć na bezpośrednie ?!? O_O


(SmellyCat) #5

To nie pomoże, ponieważ na bakier z oprogramowaniem zabezpieczającym jest całe źródło plików.


(adrian218) #6

Dokładnie eset od razu krzyzczy że dp są bee przy pobieraniu, nawet bezpośrednim.


(Seba228215) #7

@tomekb, jeżeli o to chodzi, co myślę, to domena dpcdn jest na czarnych listach już paru antywirusów (nie tylko Eset).-A ściągając EZ CD AUDIO FREE z linku bezpośredniego, Eset blokuje mi nieco, że ten dpcdn, to jednocześnie wykrywa konia trojańskiego w pliku.
A druga sprawa poza tematem. Nie działa link do ccleaner slim. Czy możecie go wrzucić bezpośrednio, jak zrobiliście z wersją portable?


(blumberplumber) #8

Zainstaluj sobie darmowego Avast!'a. Używam go już od 2-3 lat i nie sprawia mi on z Dobrymiprogramami żadnego problemu :slight_smile: Ten Asystent Pobierania DP to rzeczywiście syf jak nie wiem, bo instaluje w systemie jakieś toolbar’y i inne śmieci. Szanowna Redakcja powinna z niego zrezygnować, bo nic nie wnosi, a tylko szkodzi - naprawdę.


(kop524) #9

Wiesz co nie to że mam problemy bo wystarczyło wrócić do OpenDNS i wsio jest jak trzeba a nawet lepiej bo wsio co działa online działa mi lepiej szczególnie w gierkach blizzard’a gdzie na domyślnych serwach Orange Neo cieło na ich serwach jak diabli :slight_smile: