Problemy z Blue Screenami

(Zajczyk95) #1

Witam.

Mam niestety problem, a w sumie dwa :frowning:

A więc tak. Pierwszy problem łączy się chyba z drugim (jestem zielony w tym ale tak coś podejrzewam). Otóż w miarę często pojawia mi się Blue Screen ale on dosłownie tylko pojawia się na jakieś setne sekundy a więc nic się nie da tam przeczytać.

Ostatnio robiłem formata i dzisiaj jak sobie z nudów wgrałem i uruchomiłem grę Crashday to podczas zmieniania detali grafiki po potwierdzeniu komputer na 2 sek. się zwiesił pojawił się blue screen i się komputer od nowa włączył. Po tym samoczynnym wyłączeniu i włączeniu komputera pojawił się komunikat:

no dobra kliknąłem ok i z ciekawości włączyłem jeszcze raz grę Crashday no i już wszystko działało w grze tak jak powinno.

z 5 min. pograłem i wszedłem na neta. wszedłem właśnie tutaj na forum tak z nudów coś poszukać poczytać no i natrafiłem na ten temat: http://forum.dobreprogramy.pl/pokazuje-tylko-rdzen-procesora-t395840.html no i sprawdziłem jak ja mam ustawione. no to wszedłem tak jak pan lauferr napisał uruchom itd. no i nie było tam nic zaznaczone no więc zaznaczyłem w tym number of processors że mam 2 rdzenie (bo mam :stuck_out_tongue: ). No i wyskoczyło powiadomienie czy uruchomić komputer ponownie no to się zgodziłem. Po restarcie wyskoczył komunikat:

i teraz zadaję pierwsze pytanie co teraz z tym zrobić???

no i drugie pytanie czemu w evereście przy zużyciu procesorów cały czas używany jest tak jakby jeden? oto screen:

i jeszcze jeden screen i kolejne pytanie:

czemu w "szybkość procesora" przy "częstotliwość pracowania procesora" wyświetla pracę jednego. czy to tak ma być???

A więc proszę bardzo o pomoc i wskazówki co mam robić.

pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na odpowiedź

MacKnick

P.S. Jeżeli wkleiłem temat w złym dziale bardzo przepraszam i proszę o przeniesienie go :slight_smile:

yyy... coś przed chwilą zauważyłem w menedżerze zadań wykres "historia użycia procesora CPU" jest podzielona na 2 częśći czyli tak jakby jednak widzi 2 rdzenie oto screen:

(errata72) #2

Wszystko w porządku.Z rejestrem system sam go naprawił,okienko drugie zaznacz żeby nie pokazywał więcej tego komunikatu i OK,everest pokazuje dobrze bo dopiero na wykresie widać użycie rdzeni.

(Zajczyk95) #3

Ok dzięki ale te blue screeny mnie niepokoją bo się jednak często "robią" :roll:

a jest coś może jakiś program żeby to jakoś sprawdzić i przeanalizować czy wszystko jest ok???

a tak w ogóle to od czego robią się blue screeny??? czego to jest błąd jakiś w BIOS-ie??? chciałbym się dowiedzieć bo zielony jestem a wujek google mi nic nie mówi :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

(pawcio1212) #4

wyłącz ponowne uruchamianie po błędzie

Start->Panel Sterowania-> System->Zaawansowane ->uruchamianie i Odzyskiwanie->Ustawienia->Awaria Systemu->Automatyczne uruchom ponownie(odznaczasz)

i po wystąpieniu BS wypisz numer błędu od STOP

(Piotrkijak) #5

To nic nie da, bo nie będzie wiadomo jaki plik jest przyczyną. Najlepiej będzie pobrać Windows Debugging tools i według instrukcji: http://www.hotfix.pl/bluescreen-bsod-sz ... mp-a17.htm odczytać plik dmp. Z Niego również idzie się dowiedzieć jaki błąd się wyświetla i przy okazji można się dowiedzieć, czy błędu nie powoduje jakiś program albo sterownik...

(Zajczyk95) #6

czyli co mam w końcu zrobić to co ty radzisz? czyli robić tam według instrukcji?? i rozumiem że ten raport który mi się wyświetli wy mniej więcej odczytacie? no bo ja to nie będę miał pojęcia o co tam chodzi zapewne :roll: :roll:

(pawcio1212) #7

skorzystaj z instrukcji z linku

http://www.hotfix.pl/bluescreen-bsod-sz%20...%20mp-a17.htm

wyślij ten plik dump

(errata72) #8

Napisz czy dzisiaj miałeś kłopoty z niebieskim ekranem. Czy jest się w ogóle czym martwić.

(Zajczyk95) #9

do errata72 :

Tak dzisiaj też mi wyskoczył 1 raz

w tym folderze C:/Windows/Minidump były 2 pliki w formacie dmp a oto ich skopiowana treść:

http://wklejto.pl/67372 <----- z pierwszego pliku o nazwie: Mini051510-01.dmp

http://wklejto.pl/67373 <----- z drugiego pliku o nazwie: Mini051610-01.dmp

jestem ciekaw co to będzie :?

(Piotrkijak) #10

No i wszystko wiadomo. W jednym zrzucie jest mowa a sterowniku do grafiki a w drugim o Kasperskim(tak jak zresztą myślałem, że problem będzie tyczył się softu albo sterownika). Odinstaluj sterownik do grafiki, przeczyść CCleaner'em i zainstaluj nowe ze strony Nvidii i to samo zrób z Kasperskim i błąd powinien zniknąć...

(Zajczyk95) #11

ok dzięki wielkie za pomoc w razie jakichś problemów jeszcze napiszę :slight_smile: co przeczyścić CCleanerem bo tam jest sporo opcji? rejestr? czy ogólnie all???

(Piotrkijak) #12

Chodzi o rejestr, ale przeczyść ogólnie wszystko. Przy okazji pozbędziesz się zbędnych plików zaśmiecających Twój hdd...

(Zajczyk95) #13

ahha i ostatnio coś się takiego dzieje że po np. przejściu w stan wstrzymania i przejście z powrotem przyciski myszy się mieszają np. jak kliknę lewy to działa jak prawy ale prawy zachowuje swoje przeznaczenie czyli robi to samo. Tak samo dzije się np. po wyłączeniu gry.

Nie jest to jakieś straszne bo wystarczy kliknąć odśwież ale może jest sposób by takiego błędu uniknąć???