Problemy z bsod irql_not_less_or_equal

ostatnio doswiadczalem bsod podczas grania w gry , czasem gra chodzi idealnie , plynnie i bez scin , jednak przy ponownym uruchomieniu laptopa , plynnosc opada i komputer jest zdolny do bsod z tematem irql_not_less_or_equal

Może jest problem z przegrzewaniem i konieczne jest przeczyszczenie układu chłodzenia?

Możliwe… od pewnego czasu nie używam już chłodziarki , laptop nigdy nie był czyszczony w środku

Mimo kiedy ostatni raz podjąłem obciążeniu hardware pokazywało ze wszystko jest ok a temperatura średnio wynosi 40 stopni (test ten robiłem coś koło stycznia)

Dodatkowo dodam , że jestem po reinstall’u Windowsa bo miałem często problemy z boot’em zdarzyło mi się też zainstalować sterowniki do karty graficznej amd mimo że mam intel’a , a w grach w których normalnie mam 100 fps spada do 60 w zamkniętym pomieszczeniu a na otwartym terenie 30 (czyli poniżej komfortowego grania w przypadku strzelanek)

Ja bym zrobił tą konserwacje, dokładnie wyczyścił i przesmarował dobrej jakości pastą procesory. Spotkałem się z takim spadkiem fps przy przegrzewaniu się układów. Jest to często opisywane na forach CSGO. W sumie co Ci szkodzi :wink:

1 polubienie