Problemy z czytaniem CD na laptopie Toshiba Satellite A 350

Jak wymieniłem w wątku mam problemy z czytaniem płyt CD-R. Próbuje coś tam znaleźć, trochę pobrzęczy i nic nie daje rady. Płyty są pewne, na moim desktopie działają. Mam laptop Toshiba Satellite A 350, system Windows 7 64x. Płyty DVD -R odtwarza normalnie. Napęd DVD nazywa się PIONEER DVR TD08A. Próbowałem zrobic upgrade frirmware z wersji 1.50 do 1.54. Niestety na Windows 7 nie odczytało plik binarny. Czy ktoś wie na czym polega problem i jak go rozwiązać (nie ma sterowników na stronach tych dwóch firm, upgrade znalazłem na jakiejś innej stronie)

Hej,

Jeśli masz możliwość, przetestuj odczyt oryginalnej płyty CD Audio. Są one głębiej tłoczone, przez co odczyt ich jest zdecydowanie łatwiejszy dla napędu. Jeśli płyty te są odczytywane, a płyty nagrywane samodzielnie już nie, uszkodzeniu uległa optyczna część napędy odpowiedzialna za odczyt płyt CD (czerwony laser). Być może mamy do czynienia ze scentrowaniem optyki, ale proces ponownego kalibrowania lasera może być dość żmudny. Jeśli więc laptop jest na gwarancji, warto w ramach gwarancji starać się o wymianę wadliwego napędu. Oczywiście najpierw warto też przeczyścić “oczko” lasera przy pomocy miękkiej szmatki.

Pozdrawiam,

Dimatheus