Problemy z doładowaniem konta, brak możliwości zarejestrowania w sieci Plus

Witam… słuchajcie mam dziwny problem z telefonem kupiłem sobie dzisiaj doładowanie żeby móc dzwonić pisać po prostu aby… mi się odblokowały połączenia przychodzące i SMS wystukuję kod na doładowanie… i nic się nie dzieje nie przychodzi mi żaden SMS z potwierdzeniem Dodatkowo w zakładce Telefon Informacje Mój. Numer Telefonu Jest Nieznany… i mam wiadomość typu Nie zarejestrowano w sieci. Karta Sim1 pokazuje mi Nieznany Nieznany Numer A jak chcę się zarejestrować w dostępnej Sieci Plus… trwa to kilka godzin a i tak potem… wyskakuje że nic z tego bo rejestracja nieudana i mnie nie łączy z moją siecią … Wiecie do kogo się z tym udać znaczy się jest jakiś sposób aby Operator aktywował mi kartę sim…czy dzwonić do plusa na dział obsługi klienta itp ??? Ponieważ jak sobie chciałem sprawdzić stan konta to nic się nie pokazało :frowning:

Ja myślę, że każdy salon dla klientów indywidualnych i infolinia da radę.

Najwyżej wyjaśnią Ci czy numer przepadł bez prawa ponownego użycia lub w miarę ustalą, że karta SIM może się uszkodziła.

włącz wi-fi tam gdzie jest zasięg

Po prostu dzwoń na infolinię, albo przejdź się do salonu Plusa i wyjaśnij sprawę.

A Kartę SIM Numer mogę jedynie aktywować w salonie u nich czy są jakieś inne miejsca gdzie da się to zrobić bezpośrednio ? :slight_smile: jakieś placówki np stacje albo poczta polska tylko co trzeba mieć przygotowane wtedy dowód Numer Telefonu Numer Seryjny Karty Sim ?

Jak kartę rejestrowałeś na swoje dane to w salonach Plusa do weryfikacji wystarczy dowód tożsamości a może i nawet mObywatel jak tylko rejestracja wymaga plastiku. Pracownik Poczy Polskiej, banku, kiosku czy paliwówki ci nie pomoże z powodu że zwlekałeś zbyt długo i zamrozili numer gdy wygasł termin odbierania połączeń i SMS-ów - :clown_face: no chyba że mają na stanie alkohol isopropylowy i wystarczy przeczyszczenie metalowego elementu karty SIM (na 99% nie za darmo i nie w ich budynku), gorzej jak brud jest w cienkim otworze na tackę sim lub trudno dostępnym miejscu pod baterią, że plastik zasłania metalowe styki cegłofonu.

Raczej wi-fi calling też się nie odpali jak to awaria karty SIM.

Jak to za szybko kupiony starter co sobie przeleżał i nie ma przypisanego właściciela w celach zwalczania terroryzmu to punktów rejestracji jest więcej niż salony Plusa:

  • Żabki
  • Kioski ruchu/Kolportera/immedia/1minute
  • punkty Poczty Polskiej
  • stacje benzynowe

(lista i metody na plus.pl/rejestracja np. Fresh marketów już nie ma od 2019 tj. Żabka uznała że marka jest im zbędna - lekka lipa że nie wywalili logo)

  • SMS-em lub „aplikacją” Plusa jak inny numer w ich sieci masz zarejestrowany - wymagany abonament lub oferta „mix”
  • aplikacja banku ING i Millennium

Jeszcze możesz próbować najniższą kwotą doładować online jak ciągle próbujesz kodem z paragonu lub prehistorycznej zdrapki.