Problemy z drukarką HP 710c pod Vistą 64 bitową

Witam, posiadam drukarkę HP 710c i system Vistę 64 bitową. Nie mogę na tym systemie uruchomić tej drukarki. Instaluje się ok i w stemie też brak błędów. Gdy chcę coś wygrukować drukarka pobiera tylko papier i nic się nie dzieje tylko miga. kupiłem już nowy kabel na usb ale to też nie pomaga. Strony testowej też nie drukuję.

Dzięki za wszelkie rady.

może sterowniki nie są dostosowane do 64-bitowych systemów ?..

A ściągnąłeś najnowsze update do sterów, też tak miałem i update pomógł

z jakiej strony ściągnąć sterowniki? microsoftu czy hp a może jeszcze gdzieś indziej znajdę?

hp.pl

niestety hp twierdzi że wszystko jest na płycie instalacyjnej systemu, niestety sterowniki które instaluje działają tak jak opisałem, zastanawiam się czy jest możliwe że sterowniki które są na mojej płycie systemowej są walniente i czy mogę jakoś zareklamować płytę z systemem lub czy mogę uzyskać nowe sterowniki od microsoftu

Zapomniałeś chyba, że istnieje coś takiego jak wyszukiwarka…

Znalezione po 1 sekundzie:

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/docu … duct=59307

Poczytaj, zastosuj i ciesz się z pracy drukarki.

do tego już dawno doszedłem ale niestety sterowniki które posiadam nie dzialają i pod łączenie kabla USB nic nie daje. Efekt jest taki sam jak na kablu do portu LPT.

gdy prubuję wyrównać kasety drukarki wyskakuje komunikat że eksplorator przestał działać i musi zostać zamknięty a gdy naciskam opcję wycyść kasety drukarki. Czyści je tylko że napis który drukuje to HP DESKJET 720C Series a ja mam 710C a nie 720C. Może to będzie jakąś wskazówką.

Twoja drukarka nie jest kompatybilna z Vistą (jest po prostu wiekowa) i nie posiada firmowego (HP) sterownika, umożliwiającego opcję pełnego korzystania z funkcji drukarki. Sterownik pochodzący z Visty zapewnia tylko podstawowe, proste czynności: drukowanie, skanowanie itp.

Wniosek: albo to Ci musi wystarczyć, albo zmień drukarkę lub system operacyjny.

Cytat: "A full feature software and driver package for Windows Vista is not available for your product. However, the Windows Vista operating system installed on your computer contains a basic driver solution for your product.

With the basic driver, the buttons on the product do not function and some of the advanced product features are not available. But you can still print, scan, and import and view images on a memory card, using the workaround procedures in this document."

tak, tylko miałem raz zainstalowaną Vistę bissnes i wszystko było ok więc dlaczego nagle moje sterowniki powodują że drukarka nic nie drukuję oprócz tej stronę gdy czyści tusze

Proponuję jako drukarkę wybrać model Hp Deskjet. Nie będzie drukować w kolorze, ale powinno działać.

mam ten sam problem i szukam rozwiazania. mam nadzieje ze go znajde :slight_smile:

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c00843712&lc=en&dlc=pl&cc=pl〈=pl&product=59307

a oto i rozwiazanie tego problemu, które zapewne nie działa.

dzięki za informację, jak sprawdzę czy to działa to napiszę

Nie masz racji.

Vista 32-bit obsługuje HP 710C bez problemów.

Winny tu jest sterownik tej drukarki dla 64-bitowej Visty i póki co - a wiele osób na całym świecie próbowało - nikt chyba nie znalazł rozwiązania problemu …

710c dziala z windows 7 x64?! wlasnie przesaidlem sie z visty x64 na seven x64 i nie wiem jak zainstalowac drukarke… sterownikow nie znajduje sobie niestety lecz wykrywą ją… Proszę powiedz mi jak odpalic tą druakre na Win 7?

Panel Sterowania -> Urządzenia i drukarki -> Dodaj drukarkę -> Dodaj drukarkę lokalną -> wybór odpowiedniego portu (LPT1, ja używam TCP/IP) -> Windows Update

Pojawi się komunikat “System Windows aktualizuje listę drukarek. Może to potrwać kilka minut”.

Na liście dostępnych urządzeń pokaże się wtedy wiele drukarek, które normalnie nie są dostępne - wśród nich HP DeskJet 710C.

A wiec z Mojego doświadczenie w windows 7 x64 i drukarką HP710c wychodzi że się bez problemu instaluje ale w momencie wydruku od razu przewraca się spooler (Bufor wydruku)

Niestety puki co nie rozwiązałem problemu.