Problemy z drukowaniem EPSON STYLUS DX7450

Witam!

potrzebuję polskiego sterownika do EPSON STYLUS DX7450, z tego co wiem jest angielski… ja dysponuje obecnie czeskim… :frowning:

Mam problem z drukarką. Drukarka działała poprawnie cały czas, skończył się atrament, został wymieniony. W drukarkę można wsadzić pojemniczki o kolorach: czarnym, czerwonym, niebieskim i żółtym, jak to pamiętam.

Po wymianie na nowe pojemniczki drukarka drukowała jedynie kolory czarny i żółty. Mimo to że pojemniczki czerwony i niebieski zostały wymienione na nowe.

Próbowałem robić czyszczenie dysz ale to nie pomaga… Wyciągałem pojemniczki - włożyłem spowrotem, i dalej to samo…

Obecnie pokazuje mi że nie mam atramentu w ogóle… (sterownik pokazuje). Natomiast w drukarce jest atrament załadowany, poprawnie. Wszystko zgodnie z instrukcją…

Atrament na pewno jest! Czuć nawet na wagę :))

Głowicy drukującej z tej drukarki NIE DA się wyjąć, jest przytwierdzona na stałe. Więc nie mogę np. zamoczyć w ciepłej wodzie aby przeczyścić mechanicznie dysze głowicy.

Drukarka dobrze działała, atramenty są dokładnie takie same, nowe. Na starych też nie działa, pokazuje że są puste pojemniczki…

dlatego też chce zmienić sterownik na polski by lepiej rozeznać się w drukowaniu.

Dziękuje za ewentualne porady.

Proponuję zajrzeć na stronę producenta, w wsparciu technicznym dostępne są sterowniki do tego urządzenia. http://esupport.epson-europe.com/FileDe … &id=324560

Co do problemów z drukowaniem napisz czy używasz tuszy oryginalnych czy zamienników, i od jakiego czasu masz to urządzenie.

Urządzenie nie jest moje, a mojej sąsiadki.

Tusz czarny jest oryginalny, natomiast kolorowe to zamienniki. Wcześniej też tak było i działało, dokładnie te same tusze “nieoryginalne”, z resztą żółty drukował…

nie wiem ile jest gwarancji na tą drukarkę, ale już jest po gwarancji…

co ciekawe dziś w Makro widziałem taką samą, wpisaną jako inny model (inne oznaczenie, a tak samo wygląda, i te same przyciski :D)

także wynika z tego że sąsiedzi mają ją ok. 2 lat, bo mówili jak byłem u nich wczoraj że skończyła się gwarancja niedawno, więc zakładając że 2 lata ma gwarancji to jej wiek to 2 lata, lub rok, jezeli na rok ma gwarancje standardowo :).

Wcześniej problemów nie było.

a co jak włożysz stare?

nic… one są puste… nie chce drukować na nich