Problemy z dyskami lokalnymi

Witam,

Mam maly problem a mianowicie zaczne od poczatku. Mam bardzo starego kompa, dziadek. 2 dyski d i c. Wiec do sedna. Probujac otworzyc dysk 2krotnym kliknieciem lub za pomoca prawy --> otworz wyskakuje mi “wybierz program, ktorego chcialbys uzyc do otwarcia tego pliku” no i wyskakuje mi lista programow. Co mam zrobic ? Jeszcze wczoraj bylo wszystko ok, a na kompie nic nie robilem. A co ciekawe, uzywajac opcji “eksploruj” otwiera sie dysk i moze normalnie “grzebac” w nim, w dodatku wszystkie aplikacje dzialaja. Prosilbym o szybka pomoc tutaj, lub na gg : 10525230, jezeli mnie nie bedzie prosze pisac, odpowiem. Czekam do jutra, dzisiaj wieczorem przeskanuje ad-awarem i jak nic to nie da robie formata.

Dzieki !!

ps. mam zainstalowane 2 windowsy, nie wiem jak, ale sa to xpeki i niczym sie nie roznia ( odpalajac 1 lub 2gi jest to samo ). Czy to wplywa jakos na prace mojego kompa ? Prosze o wyrozumialosc. Nie jestem super ogarniety w tych maszynach.

Heh, masz wirusa typu autorun :stuck_out_tongue_winking_eye: Ściągnij programik Combofix i go odpal, postępuj zgodnie z instrukcjami - powinien to naprawić, przynajmniej u mnie zawsze naprawiał :wink:

Dwa windowsy masz, bo pewnie ktoś niekumaty robił reinstalkę i zamiast na świeżo, zrobił nakładkę…

Przeczytaj, zanim ponownie polecisz coś takiego: http://www.fixitpc.pl/topic/7-dezynfekc … bofix/#cf5

erqn ,

  • [*:39l1o1qd]pobierz OTL z jednego z tych linków:
    Mirror 1

no to tutaj prosze

http://wklej.to/EGVO9

http://wklej.to/GWBlx

Prosze o szybka pomoc

A gdzie raport z UsbFix?

UsbFix - http://wklej.to/mNcVj

Co daja te raporty ?

Dodane 26.06.2011 (N) 8:38

Tragedia, ad-aware —> Trojan.Win32.Malware.a, INF. AUTORUN. Win32.Backdoor.iroffer, Win32.Virus VB, Win32.Trojan.Agent, Trojan.Win32.Generic!BT

W białe dolne okno Własne opcje skanowania/skrypt w OTL wklej:

Uruchom to poprzez Wykonaj skrypt i zatwierdź restart.

Po restarcie wykonaj nowy zestaw logów OTL oraz pokaż raport z usuwania OTL powstały po wykonaniu powyższego skryptu.

dzieki za pomoc, ale jednak widze, ze nic z tego nie bedzie, robie formata

Jeszcze raz dzieki

Zwyczajny format partycji systemowej nie usunie tej infekcji, gdyż ona roznosi się po wszystkich dyskach i partycjach mających kontakt z zainfekowanym systemem.

Nie poddawaj się. Formatowanie powinno być traktowane jako ostateczna ostateczność, a nie rozwiązanie takiego “błahego” problemu.

Ta infekcja akurat należy do tych prostszych w usuwaniu.

Format nic tu nie da , jedynie rozwalenie wszystkich partycji i stworzenie nowych ale wtedy stracisz wszystkie dane

  • Zdecydowanie odradzam

Pomoże to osobie pomagającej, która takie logi potrafi odczytywać znalezienie infekcji, rozpoznanie co dolega i jakie kroki podjąć, aby pozbyć się problemu.

Przenoszę do działu “Bezpieczeństwo” i proszę autora tematu o zmianę tytułu wątku na taki, który opisuje rzeczywisty problem.