Problemy z dyskiem lokalnym F

Pobierając grę, nie dotykając laptopa nagle usłyszałem dziwne dźwięki z komputera. Sprawdziłem co się dzieje, okazało się że komputer przestał odpowiadać. Sprawdzałem - nie był przegrzany. Po ponownym uruchomieniu było normalnie, oprócz jednej rzeczy - mój dysk lokalny F, na który m.in. pobierałem grę zniknął. Teraz zawsze przy włączaniu komputera znowu słychać buczenie. Dysk pokazuje się ze znakiem zapytania, nie mogę do niego wejść. Mój laptop to Lenovo ideapad Y700

a dysk f jest niezależnym dyskiem czy partycją?

Wydaję mi się że niezależnym

Witaj janku na forum. Wejdź prawym przyciskiem myszy na mój komputer i wybierz zarządzaj. Po otwarciu okienka po prawej stronie wybierz zarządzanie dyskami i zobacz co tam jest widoczne, możesz wrzucić screen.

Możliwe, że dysk pada.

Skoro buczy i nie inicjuje, prawdopodobnie mogło się coś stać z dyskiem. Dysk rozpoznaje ale nie rozpoznaje sektora rozruchowego.

Możesz spróbować zainicjować dysk i np. odzyskać dane.

Ktoś musiałby powiedzieć czy zna jakiś dobry program do odzyskiwania danych, względnie możesz po prostu oddać do serwisu i to już będzie ich problem :slight_smile:

Jeżeli masz ważne dane to oddaj do serwisu, a jeżeli nie lub masz backup to możesz się bawić.

1 polubienie