Problemy z dyskiem twardym, błędy CRC

Mam pytanie, czy przed remapem muszę zrobić skan? Czy mogę od razu zaznaczyć remap on i wtedy na bieżąco będzie on próbował odczytać bad sektory?

Przecież zrobiłeś już skan więc teraz po co?

Wolałem się upewnić. Także zrobiłem ten remap i oto ss:

Mcu1r.jpg

Chyba nie zadziałało ;d

No to teraz dopiero puść skan by zobaczyć efekt …Ale póki co to może daj smart F8 to nam już powinno powiedzieć czy zadziałało.

Może być z HD Tune?

1d5nC.jpg

Niedługo zrobie skana MHDD i po skanie dam w tym programie F8 zeby zobaczyc tego smarta.

No i ok jak widzisz C5 Data ( bady ) zniknęły . Czyli teoretycznie jest dobrze. Pozostało zrobić skan by zobaczyć co powie, głownie o tych naprawianych sektorach ( czasy odczytu ) . A po tym jak będzie ok to już tylko sobie kontrolować Smart lub i skan MHDD od czasu do czasu wedle uznania jak często.

O właśnie zwróciłem uwagę na C5 i widze, że 0 errorów, testuje teraz pliki i da się skopiować ;d. Nie pozostaje mi nic innego jak podziękować Ci boleklolek jak i Tobie pstrovsky za pomoc. Pozdrawiam :slight_smile:

Edit. Zapomniałem dodać, że aobserwowałem po znalezieniu jednego z badów jak działał ten remap w MHDD to po tym x UNC zrobił się niebieski prostokącik, to znaczy, że został on naprawiony pewnie ;d