Problemy z dyskiem twardym: zero badsectorów a jednak w CrystalDiskInfo stan to "ZŁY"

Witam. Właśnie spieprzył mi się w komputerze dysk twardy, sześcioletni HDD hitachi 1tb. źle ustawiona w obudowie karta graficzna dmuchała na dysk przez 6 lat, a on nagrzewał się do ~60 stopni.

Jako, że pilnie potrzebuję komputera to wziąłem pierwszy z brzegu dysk, który miałem ( jedyny ) i okazało się, że ma on jakieś błędy smart. Windows pokazuje mi komunikaty o błędach dysku ( pewnie czyta z uszkodzonego smart ). Sam dysk został zremapowany i wyzerowany. Zero badsectorów przed i po. A jednak w CrystalDiskInfo stan to ZŁY.

Mam pewne zastrzeżenia co do tego smart. Po przestawieniu wartości RAW na 10 [dec] pokazało mi ilość wyłączeń, spowodowanych odcięciem zasilania na… 7653! A ilość cykli start/stop na 1004… Coś mi tu nie gra. Załączam raport smart i dajcie mi swoją opinię. Teraz nie stać mnie na nowy dysk a te komunikaty mnie wk****ą lekko mówiąc. Jeżeli dysk jest bezpieczny to powiedzcie, jak wyłączyć komunikaty, lub chociaż zresetować smart. Dysk siedział w serwerze, podpiętym pod UPS-A, odpalonym 24/7 z co trzydniowym restartem o 5:00 :smiley:

Dysk to WDC WD3200AAJS-00RYA0 320gb.
Screen ze smarta:

Pozdrawiam i liczę na jak najszybsza odpowiedź.
PrzemoVi

Dysk do kosza. Parametr 05 i inne.