Problemy z dyskiem

Witam, mam problem z dyskiem, mianowicie odpaliłem skan i uzyskałem taki wynik ale nie wiem za bardzo o co chodzi, pomożecie?

Screeny :
https://zapodaj.net/39727f77bb663.png.html
https://zapodaj.net/e465af5c4b57a.png.html

Kopiuj dane, dokąd to możliwe. Na inny nośnik
Atrybuty:
01, 05, C5, C8
wykluczają możliwość pracy tego dysku jako systemowy(C ??)
Po dokonaniu zerowania i sprawdzeniu powierzchni - MHDD, HDAT2, ViVard(boot), lub Victoria 4.47 pod WinPE, może da się wykroić część powierzchni na większego pendrajwa.

Pisz po polsku bo ja nie jestem aż taki zaawansowany w te sprawy :expressionless:

Naucz się po polsku czytać. Braki wiedzy uzupełnić można w googlu.

Po co słowo “dyskiem” w tytule piszesz wielkimi literami?

Meritum sprawy:

Resztę, jeśli nie wiesz o co chodzi możesz sobie odpuścić.
Twój dysk wielkimi krokami zbliża się do końca żywota…

Stan dysku , a konkretnie powierzchnia talerzy na których są zapisane dane, uległ pogorszeniu . Czyli pojawiły się nowe uszkodzone powierzchnie C5 , do wcześniejszych wykazanych w; 05, C4. Zostaje tylko pytanie, czy pojawienie się nowych uszkodzonych obszarów, nastąpiło samo od dysku czy w wyniku czynników zewnętrznych, chodzi wywołany wstrząs wykazany w BF przez użytkownika. Ma to znaczenie, czy nowe uszkodzone obszary będą się pojawiać czy nie. Więc jak masz jakieś ważne dane tylko na tym dysku, to je z kopiuj na inny sprawny nośnik; dysk, pendriv, płytki cd, dvd, itp. Dalsze działania będą polegały na dokładniejszym z diagnozowaniu stanu powierzchni i do tego celu może posłużyć np. MHDD, instrukcje są w internecie. Dokonasz pierwszy krok skanowanie i zobaczy się jakie wyjdą wyniki stanu powierzchni. I dalsze działania zależnie od tych wyników i jak się potwierdzą uszkodzone powierzchnie, to mogą być podjęte takie operacje jak; zerowanie które wymazuje dane i konieczne zrobienie kopi przed operacją czy remap. Nie ma gwarancji czy operacje naprawią dysk oraz czy nowe uszkodzone powierzchnie nie będą się pojawiać.
Jeśli obawiasz się podejmowania powyższych kroków, nie czujesz się na siłach, szczególnie chodzi o operacje naprawcze. To zostaje opcja i tak zrobienia kopii na inny nośniki /i , oraz kupno nowego dysku.