Problemy z dźwiekiem na skypie

Witam,

Zwracam sie z prośbą o pomoc, bo nie mogę sam sobie poradzic. Problem polega na tym, że gdy rozmawiam z kimś na skypie to odbiorca bardzo słabo mnie słyszy choć ja słyszę Go doskonale. Mam system XP, kartę dzwiekową zintegrowaną C-Media CMI8738/C3DX Audio Device, płyta główna Shuttle AK35GTR. Myślę, że może to być sprawa sterowników, ponieważ w opcjach ustawień audio powinny być dostępne “sterowniki zaawansowane”, które pozwoliłyby wzmocnić dzwięk w mikrofonie. Niestety u mnie ta opcja jest nieaktywna (nie podświetla się). Co o tym myslicie ?, czy to rzeczywiście nie te sterowniki, które dostałem do płyty głównej na płycie CD ?Jeżeli tak, to proszę pomóżcie mi znaleźć inne, bardziej odpowiednie. Próbowałem sam, ale wszystkie strony po angielsku lub trzeba się logować, nie mogę przez to przebrnąć. Dajcie mi proszę jak najprostszą drogę.

Dzięki Pozdrawiam, Andre … :slight_smile:

Sterowniki są tutaj

Na przyszłość polecam rozpocząć poszukiwania od strony głównej producenta. :wink:

Niewykluczone, że winny może być sam mikrofon. Spróbuj pożyczyć od kogoś lub kupić nowy i sprawdzić czy działa.

Z mikrofonem jest raczej wszystko OK, bo to już drugie albo trzecie słuchawki, już to sprawdzałem. Problemem jest raczej to, że nie wyswietlają się “sterowniki zaawansowane” żeby wzmocnić dzwięk. U sąsiada to się wyświetla i wszystko działa bez zarzutu, ale dzieki za wskazówkę. Co do strony producenta, to własnie nie potrafię się w tym odnaleźć, żeby ściągnąć nowsze sterowniki :frowning:

Złączono Posta : 10.03.2007 (Sob) 8:08

Hehe, teraz zauważyłem, że dodałeś link do sterowników, dzieki wielkie już ściągnałem i powalcze dalej, dam znać :smiley:

Tu jest kwestia tylko i wyłącznie zaawansowanych ustawień.

Też mi się tak wydaje, niestety sterowniki ze stronki nie chcą mi się zainstalować, czekałem 30 minut, cały czas trwała instalacja, ale nie chciała się zakończyc. Komputer mi się zawiesił i po ptakach :frowning: Nie mam pomysłu jak odblokować te “zaawansowane sterowniki”.

Złączono Posta : 12.03.2007 (Pon) 19:52

No i co ? Nikt nie wie jak to ugryźć, żeby było dobrze ?? Nie wierze, pomórzcie ludziska. :frowning: