Problemy z dżwiękiem przez kabel HDMI

Mam problem z dźwiękiem przez HDMI. Oczywiście jest brak dźwięku na telewizorze. Mój laptop to ASUS K52JE-EX107. Zacząłem grzebać w panelu sterowania w zakładce “dźwięk” i były tam widoczne 2 urządzenia, pierwsze to głośniki(urządzenie domyślne) i drugie, coś związanego z HDMI ale coś pomieszałem i wyłączyłem to urządzenie i teraz nie potrafię go włączyć. Jak to włączyć no i jak zrobić żebym miał dźwięk na telewizorze?

Możesz tak zrobić np. :

Wejdź w Panel sterowania w zakładkę dźwięk, kliknij prawym myszki na białe pole i wybierz pokaz odłączone urządzenie a następnie włącz. Jak będziesz miał to urządzenie na liście to podłączony pod TV (u mnie jest to SPDIF wyjście cyfrowe) ustaw to jako domyślne , wtedy będzie dźwięk na TV.

Włączyłem to i ustawiłem jako urządzenie domyślne ale dźwięku niestety ciągle nie mam.

U mnie to się nazywa ATI HDMI Output - Ati High Definition Audio Device - Urządzenie domyślne

To ściągnij nowe sterowniki ze strony producenta i je przeinstaluj , ale kartę graficzną odinstaluj z poziomu menadżera urządzeń. Również teraz możesz po kombinować z rozdzielczością obrazu…

Dopiero teraz miałem czas to zrobić ale niestety nic to nie dało.

Macie jeszcze jakiś inny pomysł?

Nie wiem jak to jest u Ciebie, ale jak ja podłączam pod TV do laptopa to w Panelu sterownia>Dźwięk zakładce Odtwarzane pojawia się mój telewizor LCD Sharp.

co to za kabel?

Kabel HDMI AWM Style 20276

a długi masz ten kabel , końcówki kabla dobrze wetknąłeś do tv i laptopa ? końcówki HDMI są takie same po obu stronach kabla czy różne?, ja miałem podobny problem z głosem.mam kabel że są takie same końcówki,najpierw podłączyłem tak jak powinno być i okazało się że nie ma głosu też szukałem tam w panelu sterowania i nic nie znalazłem aż wpadłem na taki pomysł że zamienię końcówki przepnę je no i tak wyłączyłem tv i laptopa podpiąłem włączyłem laptopa później tv włączyłem tv odpaliłem WMP puściłem muzę działa.a najlepsze że później zamieniłem jeszcze raz końcówki i też działa.

Spróbuj w panelu sterowania w karcie z dźwiękami po prostu wyłączyć wszystko co jest nie związane z HDMI u mnie akurat to pomogło.

Obawiam się, że musisz zapomnieć o dźwięku przez HDMI. Dla mnie też było oczywistym, że musi to dzialać… Kiedy kupiłem drugi TV zdałem sobie sprawe że wcale nie musi działać. Problem jest ze “zgodnością” urządzeń. Ja mam w domu dwa TV ( Plazme Pnasonic i lED Philipsa serii 8605). Do tego dwa laptopy z wyjsciami HDMI HP i Toshibe. Na Panasonicu dzialają bez problemu, natomiast Philips pokochał tylko Toshibe. Zacząłem szukac o co chodzi i teraz juz wiem że nie wszystkie urządzenia wspolpracują z sobą. Nie tylo laptopy bo znany jest problem dekoderów Nki które maja dokladnie ten sam problem z dźwiękiem w polaczeniu z niektórymi markami TV. Może pomoże zmiana sterowników ale wątpie bo moje laptopy mają karty tego samego producenta a mimo to nie działa - pewnie zależ od plyty głównej.

Jest tak mówi jastrzg, na drugim telewizorze wszystko jest ok. Podobnie jest z drugim laptopem czyli też nie działa głos a obraz jest.

Mam jeszcze inne pytanie. Jak inaczej połączyć tego laptopa z telewizorem. Podpiąłem kabel RGB i obraz jest. Co zrobić żeby głos się pojawił? W laptopie oprócz wyjścia HDMI, wyjść USB, RGB mam jeszcze tylko wyjście na słuchawki i mikrofon. Jakim kablem mam to wszystko połączyć żeby mieć głos?

Ja w Philipsie podlaczylem to tak:

Kabel VGA, i drugi kabelek do audio (taki z dwoma wtyczkami słuchawkowymi) jedna strona do wyjścia słuchawkowego w Laptopie, druga wtyczka do gniazda w TV oznaczonego “HDMI, VGA audio”. Oczywiscie u Ciebie wTV może być inaczej oznaczone, mieć inne gniazdo lub go w ogóle nie być. Ewentualnie głos możesz sobie podłaczyc do jakiegoś kina domowego, wzmacniacza.