Problemy z dżwiękiem w muzycznej zintegrowanej z asus A7V60

Witam…

Moze mi ktoś doradzić co jest grane?? Karta muzyczna to integra 5.1 na płycie asus A7V600, sterownik soundmax . wszystko bylo wporządku do puki nie zrobilem formata i nie zainstalowalem świerzego xp.

Wgralem wszystkie stery które mi dali i niby powinno dzialać… muzyczną wykrywa winamp zdaje sie grać a głosu nie ma… i nie wiem co sie dzieje… wszystko juz sprawdzilem… nawet sterowniki porwnalem ze strony domowej asusa… co prawda w biosie tez moglo by byc wyłączone i dla tego dzwięku nie ma… nie wiem… nie znam sie na tym… ale jak zainstalowalem sound blastera 5.1 kolegi to wszystko było tak jak być powinno… a jak ze swojej próbuje to zadnego głosu nie słychać…

Wydaje mi sie ze tak jak by nie wszystkie stery byly wgrane bo w regulacji głośności w okienku zaawansowane ustawienia które sterują barwą tonów dźwięku(2 sówaki tonow niskich i wysokich) są nieużywalne… nie da sie ich przesówać… a na sound blasterze można sie nimi posługiwać…

Złączono Posta : 03.04.2006 (Pon) 6:47

w sterownikach które otrzymalem…( jakieś przegrane na czystą płytke, oryginalu nie mam) mam jakies dodatkowe2 sterowniki z oznaczeniami: AUD_EAX4DRV_031031

oraz

AUD_WEBUP_PCWDRV_1-84-40

które nie mogą mi sie zainstalowac… tak jak by one nie byly do tej muzycznej…

Jestem bezradny zupelnie nie wiem co robić… juz sprawdzilem wszystko co mogłem … i nadal nic… :frowning: a zalezy mi na jak najszybszym zrobieniu tego problemu… bo komp nie mój… obiecalem ze zrobie system na nowo

i jestem w kropce…

no to na poczatek. Włączając kompa wejdź do biosu - zazwyczaj klawisz DEL. I poszukaj czy masz aktywną kartę audio.

Skoro masz stery wejdź na panel sterowania> dźwięk i zoabcz preferowane urządzenia czy masz wybraną ta karte do odtwarzania dźwięku. A potem ustawienia głośników (czy jakoś tak) i zobacz co jest grane - często bywa tak, że po przestawieniu z 2 kanałów na 5.1 zmieniają się funkcje wtyczek i np.: dotychczasowe przednie głośniki są tylnymi itp.

To tak po krótce.

ps. mam tą samą płytę i zawsze czyste steru wystarczały do działania.

co prawda w biosie orłem nie jestem ale sprawdzalem to i owo co jest związane z muzyczną… no i wszystko jest uruchomione “auto” jak próbowalem coś zmieniać to nawet sterowniików nie chciał zainstalować…

bo byl komunikat ze nie moze zainstalować sterownikow bo nie wykryto urządzenia… plytee mam jak wspomnialem A7V600-EAY z taką koncowką ale stery jak od normalnej A7V600 (wdm3620) próbowalem takze na innych sterownikach(od plyt a7v600-x i od a7v600 se) i nadal nic…

we wlasciwościach audio mam tylko ten jeden do wyboru “C-Media Wave Device”…

podejrzewalem ze moze ta dźwiękówka mogla odmówić posłuszenstwa ale jak?? skoro zadnych problemów nie bylo… tylko przeinstalowalem windowsa… jedyna zmiana to zrobilem dodatkową partycje i teraz XP jest na FAT32 a nie jak poprzednio na NTFSie ale co ma piernik do wiatraka?? bylo dobrze i powinno być. Robie już czary mary kombinuje i zadnych efektów nie ma… a powiedz mi… ty tez masz te podstawowe?(wdm3620)??

Z tej strony sciągnąłem stery do muzycznej, LAN, RAID ale do biosu nie…(w downloadzie po wpisaniu modelu…)

http://support.asus.com/download/downlo … uage=pl-pl

apropo biosu… podal bys mi dokladniejsze namiary… moze to nie to gdzie sprawdzalem… może coś przeoczyłem… z góry wielkie dzięki…

Wiesz co pasuje. Z biosem ok ma być auto. Stery? Nie wiem mam płytę z koncówką -X i standardowe działają. W sytucjach extremalnych odpalam live linuchy czyli np: mój ulubiony Linnex Os i jak tu coś nie ruszy to jest problem sprzętowy. Bo oczywiście znam swój sprzęt i wiem, że wcześniej działało. Reinstalacja? Ponowny format? nie polecam.

A czemu pisze o C-Media masz drugą kartę? to wyjmij ją i spróbuj bez.