Problemy z dzwiękiem - zły sterownik directsound

witam!

Od pewnego czasu mam problemy z dźwiękiem. Mianowicie chcąc włączyć muzykę w winampie, dostaję taki oto komunikat:

“Zły sterownik DirectSound. Zainstaluj prawidłowe sterowniki lub wybierz inne urządzenie w konfiguracji. Kod błędu: 88780078.”

Tak samo nie możliwe jest otworzenie muzyki w Windows Media Player, czy filmów w jakimkolwiek odtwarzaczu. Najdziwniejsze jest to, że dźwięk jest w filmikach internetowych (typu Youtube) i we wszystkich komunikatach i dźwiękach Windows (przy włączaniu, wyłączaniu). Problem znika na jakiś czas po zrestartowaniu komputera, ale nie na długo.

Dodam, że próbowałem wgrywać na nowo sterowniki i nic to nie dało. Dodatkowo okazuje się, że ten sam problem posiada wielu moich znajomych, więc wada karty dźwiękowej zdecydowanie odpada.

Jest to raczej coś w rodzaju wirusa. Przewertowałem wujka google w poszukiwaniu rozwiązania, (okazało się że ten problem ma duuużo ludzi :wink: nic konkretnego jednak nie znajdując.

Bardzo prosze o pomoc.

Posiadam antywirusa (Avira) i firewalla (Ashampoo)

pozdrawiam :wink:

Nie kombinowałeś nic z podkręcaniem np. procesora? :slight_smile:

Taki błąd to praktycznie zawsze wywala jak są złe sterowniki lub coś im dolega.

Te same co wcześniej? Może spróbuj z innych źródeł, nowsze itd?

Tak raczej odpada, ale łączy was chyba to że macie zintegrowaną co ? :>

Szczerze wątpię, ten błąd zawsze wywala przy błędach ze sterownikami.

karty nie mam zintegrowanej, posiadam Sound Blastera 5.1 Live.

sterowników do niej używam tych samych od 4 lat i nigdy nie było żadnego problemu.

jestem podłączony do sieci akademickiej, i z niej prawdopodobnie coś załapałem :wink:

znajomi mają objawy identyczne(też są w tej samej sieci), tj. po restarcie kompa, przez jakiś czas jest wszystko ok.

ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?

Skoro po restarcie kompa jest wszystko ok, sprawdź czy się jakiś proces nieciekawy nie włącza może? Nie znam się zbytnio, taka propozycja jaką ja bym zrobił :slight_smile: