Problemy z edycja plików BAT, INI oraz ustawieniami folderów

Witam!

Jak w temacie widać, mam z Vistą 3 problemy, na które nie wiem co poradzić, a coraz bardziej mnie irytują. Ale pokolei:

– (1) –

Oprócz “Komputera” oraz “głównego folderu” każdego z dysków, blisko 80% pozostałych folderów, kiedy je otwieram po restarcie kompa lub poprostu po włączeniu go, ustawiają sie w grupowaniu według jakiejś kategorii. Czasem to nie przeszkadza, ale czasem strasznie denerwuje, gdy otwieram folder, a tam Vista ustawia grupowanie według nazw czy rozmiaru czy jeszcze co jej do głowy przyjdzie. Efekt jest taki ze grupowanie folder po otwarciu wyglada TAK lub TAK, a czasem poprostu pliki czy foldery pokazują się jedno pod drugim. Strasznie mnie to drażni. Szczególnie kiedy się spieszy, a trzeba wyłączyć grupowanie i dopiero szukać tego, czego się chce.

Czy jest jakiś sposób na to, aby Vista, raz na zawsze zrozumiała, że kiedy jej powiem, ze w danym folderze nie chcę grupowania, to tak ma być zawsze? Kiedyś tak nie było. Tak mam dopiero od ok. miesiąca.

– (2) –

Ten problem dotyczy plików wsadowych .bat, a dokładnie ich edycją pod Vistą. Oczywiście tak kiedyś nie było, tylko coś się Viście przekręciło w głowie i teraz takie cuda wianki robi. No ale, do rzeczy. Gdy chcę edytować plik wsadowy .bat, z menu kontekstowego, poleceniem Edytuj, otwiera sie Notatnik i pokazuje sie TAKI błąd. Klikam wtedy OK i albo musze z notatnika edytowac ten plik, przez polecenie Otworz z menu Plik, albo przeciagam plik wsadowy bat na notatnik i wszystko jest ok. Mogę dalej się bawić. Ale to z menu kontekstowego cały czas wywołuje błąd. Denerwuje to, zważywszy na fakt, że dosyć często używam takie pliki i przeszkadza utrudniony dostęp do ich edycji.

Ktoś ma pomysł, jak to naprawić?

– (3) –

Ten problemik, to tylko przy okazji pisze, bo jest podobny, do tego powyżej. Ten dotyczy plików .ini, ale tym razem wybierając z menu kontekstowego polecenie Edytuj nie wywołuje błędu, ale zwykłe otwarcie pliku w notatniku. Natomiast podwójne kliknięcie na ikonkę takiego pliku (które kiedyś od zawsze edytowało taki plik w notatniku), wywołuje dokładnie TAKI SAM błąd jak w przypadku polecenia Edytuj dla pilków .bat. Gdyby kogoś to interesowało to pliki .inf (które również otwiera się w notatniku) nie wywołują żadnych błędów.

Cóż można zrobić? Jakieś pomysły?


Na koniec dam swój LOG zrobiony ComboFix’em, jeżeli to komuś pomoże, zrobiony zaraz po restarcie kompa.

Dodam również to, że wszystkie 3 błędy ujawniły się w tym samym czasie. Czyli mogą mieć ze sobą jakiś związek.

Czekam na jakieś sugestie, co może być nie tak lub jak to naprawić.

Myślę, że na pierwszy problem mam radę - KLIK

Pozdrawiam

Zmiany wprowadzone. Teraz dam mu kilka dni, żeby system przegryzł się z nowymi ustawieniami :lol:

Dzięki Voytec z góry, bo myślę, że Twoja rada pomoże :slight_smile:

Lena® ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.