Problemy z formatem

moim kolejnym problemem jest to że chce sformatować znajomemu kompa ale nie wiem jak się do tego zabrać z tego względu, że nie mam pojęcia jak przy starcie systemu sprawić rozruch cdromu z płytą systemową:/

próbowałe F11 i F8 ale tam nie ma funkcji rozruchowej

ona ma chyba płyte gł MERCURY(bo taki napis pojawia sie na początku)

jak moge sformatować tego kompa?

To może się nie zabieraj, tylko zostaw temu kto się zna.

BTW formatuje się dysk, ewentualnie partycje.

Czeba ustawic botowanie CD w biosie i bedzie ok

ale mu pomagacie :stuck_out_tongue:

podczas uruchamiania kompa wciskaj klwisz “delete” aż wejdziesz do bios-u

wtedy znajdz opcje"advanced bios features" (chyba tak się to zwie :stuck_out_tongue: ) potem “first bot device” i ustaw jako cd-rom

potem klisaz klawisz “esc” czyli wstecz

odnajdujesz opcje “save and exit setup” klikasz enter i powinna migać literka “Y” jeśli nie miga to wpisz literke “Y” i klikasz enter wówczas bios zapisuje zmiany (czyli że ma w pierwszej kolejnośco botować z cd-rom

i następuje ponowny rozróch kompa i jeśli płyta znajduje się już w napędzie nastepuje jej botowanie …

dalej postępujesz według tego co pisze :stuck_out_tongue:

mozna i opisowo to zalatwic :mrgreen: ale jak ktos sie bierze do formata( nie zeby to bylo trudne) minimum wiedzy czeba miec :lol:

ale najpierw tą wiedze należy zdobyć :stuck_out_tongue:

a od tego min. jest chyba forum ? :?

a takie odpowiedzi typu "jak się nie znasz to się nie bierz za to " to se można w D… wsadzić :slight_smile:

Nie przyjacielu. Wprost przeciwnie. Jesli nie potrafisz formatowac dysku, to go nie formatuj, bo zdzialasz wiecej szkody niz pozytku.

Uczyc sie? owszem, ale nie na czyims sprzecie, lecz na testowym.

BTW twoja sygnatura pasuje do ciebie jak ulal …

Zamiast OTować - lepiej zajrzyj pod swojego nicka.

Przeginasz :twisted:

formata u siebie robiłem z 20 razy (za 5 lat od kiedy mam kompa) więc wiem o co chodzi

nie wiedziałem tylko jak na innych sprzęcia zrobić rozruch cd romu

dlatego napisałem że nie wiem jak sie do tego zabrać

byłem pewien ze w biosie trzeba cos zmieniać, ale zamiast First Boot zmieniłem THIRD BOOT

i to właśnie author_vision mi pomógł

wieczorem zobacze czy mi się uda

wielkie DZIĘKI

jesli ktos ma jakies wskazówki prosze piszcie

AAA jeszcze jedno start z boota może być klawisz F2