Problemy z funkcjonowaniem przeglądarek internetowych - logi


(Mahomet) #1

Dzień dobry,

od pewnego czasu mój PC pracuje znacznie wolniej, w szczególności przeglądarki internetowe. Obecnie używam Opera 16, w przeglądarkach IE, Firefox i Chrome pojawiają się na stronach wyskakujące reklamy np. na stronie głównej Google 3 reklamy, wszędzie wyskakujące reklamy, strony otwierają się 2 min przy łączu 60 Mb/s, nie da się pracować, czytać wiadomości itd.

Zainstalowałem antywirusa Ad-Aware wykrył zagrożenia i je usunął, niestety nie naprawiło to problemu.

Postanowiłem napisać i prosić o pomoc, co mam zrobić ? Jakiego antywirusa zainstalować ?

Wykonałem skan programem OTL, poniżej odnośniki do zdjęć, prosiłbym o informację, co usunąć, nie chce przez przypadek usunąć czegoś istotnego. Jeżeli ktoś znalazł by chwile i zna się bardzo proszę o wsparcie.

Link do OTL

OTL http://wklej.to/fP4JQ

Extras http://wklej.to/Mul39

Pozdrawiam.


(Acorus) #2

Odinstaluj HiJackThis,a2zLyrics-1.Użyj AdwCleaner http://general-changelog-team.fr/fr/dow ... adwcleaner z funkcji Skan a następnie Clean (w przypadku Visty/Windows7 uruchom z prawokliku jako Administrator).

Pokaż nowy OTL.txt


(Mahomet) #3

Wykonałem powyższe zalecane czynności. Po restarcie napotkałem poważne problemy, co jakiś czas otwarte okna np. mój komputer - brak odpowiedzi, podobnie w przeglądarce. Czarny ekran i ręczny restart.

Poniżej wyniki testu OTL:

OTL - http://wklej.to/W8t01

Extras - brak pliku, nie utworzył się

Nie wiem czy sens tak walczyć, czy nie szybszy będzie format :c. Chciałbym tego uniknąć (dużo kopiowanie i instalowania), ale chyba będzie ciężko.


(Acorus) #4

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.W OTL użyj opcji Sprzątanie.

W AdwCleaner użyj opcji Odinstaluj (Uninstall).

Przeskanuj progr.Malwarebytes Anti-Malware http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free/

Przed skanowaniem wykonaj RĘCZNĄ AKTUALIZACJĘ BAZY SYGNATUR WIRUSÓW Malwarebytesa "Uruchom Malwarebytes, przejdź do zakładki Aktualizacja, Sprawdź aktualizacje."


(Mahomet) #5

Wykonałem zalecone powyższe czynności. Chociaż nie rozumiem zasady działania użytego skryptu, mam nadzieje że nie będzie Pan sterował moim komputerem :).

Wykonałem pełne skanowanie programem Malwarebytes Anti-Malware wykrył i usunął zagrożenia - 3. W tym czasie używany antywirus Ad-aware wykrył zagrożenia Trojan.Win32.Generic!BT x 2, oznaczył zagrożenie jako High. Usunięte. Chociaż podejrzewam, że dzieci nie będą szczęśliwe...

Problem z funkcjonowaniem przeglądarek został naprawiony - strony ładują się szybko, brak wyskakujących reklam. Dodatkowo zapewne zostały usunięte inne wirusy, bardzo dziękuje za pomoc.

Poniżej wklejam log z OTL, aby pokazać czy coś się zmieniło. Czy wszystko jest prawidłowe ?

OTL - http://wklej.to/vFSsq

Pozdrawiam.