Problemy z funkcjonowaniem przeglądarek internetowych - logi

Dzień dobry,

od pewnego czasu mój PC pracuje znacznie wolniej, w szczególności przeglądarki internetowe. Obecnie używam Opera 16, w przeglądarkach IE, Firefox i Chrome pojawiają się na stronach wyskakujące reklamy np. na stronie głównej Google 3 reklamy, wszędzie wyskakujące reklamy, strony otwierają się 2 min przy łączu 60 Mb/s, nie da się pracować, czytać wiadomości itd.

Zainstalowałem antywirusa Ad-Aware wykrył zagrożenia i je usunął, niestety nie naprawiło to problemu.

Postanowiłem napisać i prosić o pomoc, co mam zrobić ? Jakiego antywirusa zainstalować ?

Wykonałem skan programem OTL, poniżej odnośniki do zdjęć, prosiłbym o informację, co usunąć, nie chce przez przypadek usunąć czegoś istotnego. Jeżeli ktoś znalazł by chwile i zna się bardzo proszę o wsparcie.

Link do OTL

OTL http://wklej.to/fP4JQ

Extras http://wklej.to/Mul39

Pozdrawiam.

Odinstaluj HiJackThis,a2zLyrics-1.Użyj AdwCleaner http://general-changelog-team.fr/fr/dow … adwcleaner z funkcji Skan a następnie Clean (w przypadku Visty/Windows7 uruchom z prawokliku jako Administrator).

Pokaż nowy OTL.txt

Wykonałem powyższe zalecane czynności. Po restarcie napotkałem poważne problemy, co jakiś czas otwarte okna np. mój komputer - brak odpowiedzi, podobnie w przeglądarce. Czarny ekran i ręczny restart.

Poniżej wyniki testu OTL:

OTL - http://wklej.to/W8t01

Extras - brak pliku, nie utworzył się

Nie wiem czy sens tak walczyć, czy nie szybszy będzie format :c. Chciałbym tego uniknąć (dużo kopiowanie i instalowania), ale chyba będzie ciężko.

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.W OTL użyj opcji Sprzątanie.

W AdwCleaner użyj opcji Odinstaluj (Uninstall).

Przeskanuj progr.Malwarebytes Anti-Malware http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free/

Przed skanowaniem wykonaj RĘCZNĄ AKTUALIZACJĘ BAZY SYGNATUR WIRUSÓW Malwarebytesa “Uruchom Malwarebytes, przejdź do zakładki Aktualizacja, Sprawdź aktualizacje.”

Wykonałem zalecone powyższe czynności. Chociaż nie rozumiem zasady działania użytego skryptu, mam nadzieje że nie będzie Pan sterował moim komputerem :).

Wykonałem pełne skanowanie programem Malwarebytes Anti-Malware wykrył i usunął zagrożenia - 3. W tym czasie używany antywirus Ad-aware wykrył zagrożenia Trojan.Win32.Generic!BT x 2, oznaczył zagrożenie jako High. Usunięte. Chociaż podejrzewam, że dzieci nie będą szczęśliwe…

Problem z funkcjonowaniem przeglądarek został naprawiony - strony ładują się szybko, brak wyskakujących reklam. Dodatkowo zapewne zostały usunięte inne wirusy, bardzo dziękuje za pomoc.

Poniżej wklejam log z OTL, aby pokazać czy coś się zmieniło. Czy wszystko jest prawidłowe ?

OTL - http://wklej.to/vFSsq

Pozdrawiam.