Problemy z grafiką, BSOD, laptop Dell Inspiror 5558

Witam, Już od dłuższego czasu mam problemy z laptopem podczas gry (hearthstone i LoL). Laptop posiada kartę graficzną NVIDIA GeForce 920M i system Windows 8.1. Aktualizowanie, ani przywracanie starszych sterowników nie pomaga, problem dalej jest ten sam. Podczas gry 1. Zawiesza mi obraz danej gry. 2. Robi się czarny ekran, 3. W najgorszym przypadku BSOD o nazwie unexpected kernel mode trap lub video_dxgkrnl_fatal_error. Wcześniej posiadał także błąd nmi_hardware_failure. Mimo ustawień by laptop korzystał tylko z dedykowanej karty graficznej. po pewnym czasie (10-20 min gry) laptop się zawiesza, przy czym by dalej pracował konieczny jest co najmniej reset. Nie pomaga w ogóle optymalizacja, ani zmniejszenie wymagań do minimum. 

Przeinstaluj dla pewności DirectX - ten drugi komunikat właśnie do niego się odnosi.

Przeinstalowanie nic nie da gdyż DirectX 11 który mam jest “wbudowany”, (próbowałem nie da rady…) Za to pojawia mi się nowy komunikat odnośnie tego że sterownik GeForce przestał działać ale odzyskał sprawność (tak mam najnowsze)

 

Wbudowany DX? Pierwsze słyszę. :wink:

 

Jak nie ma na liście programów, to nie znaczy że wbudowany - poszukaj na dysku i normalnie wywal i zainstaluj nowy

Albo taki myk: ściągnij DX instalator, zainstaluj (pojawi się na liście), odinstaluj, sprawdź dysk czy gdzieś coś nie zostało, zainstaluj ponownie.

To nic nie pomaga niestety. Dalej mi wywala BSOD.

Ale nadal związany z video_dxgkrnl_fatal_error?

Nie. Teraz na nowo błąd NMI_HARDWARE_FAILURE.

Siema. Spróbuj zaktualizować BIOS. Pliki do pobrania masz na stronie DELL. Miałem podobny problem i to pomogło.

BIOS też jest zaktualizowany właśnie :confused: