Problemy z grafiką+Zły skinw firefox'ie

Cześć, gdy włączyłem komputer zauważyłem, że występują problemy z grafiką, nie wyświetliło się graficzne menu wyboru użytkownika, lecz tekstowe, które po chwili znikło. Potem wyświetliło mi się takie okienko: http://img246.imageshack.us/my.php?image=1004222fw0.jpg], potem jeszcze musiałem wybrać, w jakim trybie uruchomić ubuntu, wybrałem tu drugą propozycję (Reconfigure graphics) i jeszcze jedno, w którym były opcje:

-Use default (generic) configuration

-Create new configuration for this hardware

-Use your backed-up configuration

Tutaj wybrałem drugą pozycję, ponieważ tylko ona działała. Zresetowałem komputer i wydawało mi się, że wszystko jest dobrze, do czasu gdy chciałem uruchomić dodatkowe efekty wizualne (to chyba compiz się nazywa). Tutaj wyskoczył mi komunikat o treści “Efekty pulpitu nie mogły zostać włączone”. Aha i po wklepaniu w konsoli ‘glxinfo | grep direct’ otrzymuję coś takiego:

piotrek@piotrek-desktop:~$ glxinfo | grep direct

Xlib: extension "GLX" missing on display ":0.0".

Xlib: extension "GLX" missing on display ":0.0".

Xlib: extension "GLX" missing on display ":0.0".

Xlib: extension "GLX" missing on display ":0.0".

A drugi problem polega na tym, że chciałem sobie zmienić skórkę w firefoxie i teraz mam coś takiego: http://img141.imageshack.us/my.php?imag … nu3co8.png. Wie ktoś, jak poradzć sobie z tymi problemami?

Może coś z serwerem X.org się popsuło… Spróbuj zainstalować niewolne sterowniki do twojej karty graficznej.

Już sobie z tym poradziłem, gdy chciałem uruchomić NVIDIA X Server Settings wywaliło jakiś błąd, że trzeba utworzyć nowy plik z konfiguracją XServera i teraz już jest wszystko dobrze. Z firefoxem też.

KijekPL23 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.