Problemy z grafiką

Witam

Mam problem z otwieraniem jakichkolwiek gier na moim kompie nie wiem juz zabardzo co robić Mój komputer to Dell DIMENSION 3100 ma wbudowaną karte graficzną, chciałem pobrać sterowniki do mojego kompa ale kiedy sprawdzam w programie AIDA64 Extreme Edition jaką mam karte to wyświetla mi się:

Opis urządzenia: Standard VGA Graphics Adapter

Napis z karty: VGA

Napis z BIOS’u: Hardware Version 0.0

Typ mikroukładu: Intel®915G/915GV/910GL Graphics Chip Accelerated VGA BIOS

Typ konwertera DAC: 8 bit

Rozmiar pamięci: 7872 KB

Próbuje uruchomić jakąkolwiek gre to najczęściej wyświetla mi się komunikat:

"No hardware-accelerated Direct3D devices were found.

Switching to the reference rasterizer, a software device that implements the entire Direct 3D feature set, but runs very slowly"

Bardzo prosze o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Cześć

Na spodzie laptopa masz naklejkę z numerem Service Tag, wystarczy go wprowadzić na poniższej stronie:

http://www.dell.com/support/home/us/en/ … cs=19&l=en

nastepnie pobrać i zainstalować odpowiednie sterowniki.

Tutaj masz sterowniki: http://www.dell.com/support/drivers/us/ … nsion-3100

Jednak karta jest tak słaba, że nie ma mowy o włączeniu jakiejkolwiek nowej gry.

OK szkoda że efekty nie są lepsze,ale dzieki za pomoc… =D>

Cześć

Trzeba było kupić laptopa z dedykowaną kartą graficzną.

A co moge zrobić w zwiąsku z komunikatem który mi sie wyświetla "No hardware-accelerated Direct3D devices were found.

Switching to the reference rasterizer, a software device that implements the entire Direct 3D feature set, but runs very slowly" ten komunikat mi się wyświetla nawet w naprawde starych grach które mi dzialaly w starszym kompie jeszcze na Win Xp teraz mam Win 7.

Cześć

Jeżeli masz zainstalowane sterowniki do karty graficznej i zaktualizowany DirectX a w/w komunikat nadal się pojawia to moim zdaniem nic więcej nie zrobisz.

Masz po prostu za słabą kartę graficzną.

Nie wiem jaką kartę miałeś na starszym komputerze ale widocznie była ona lepsza od tej zintegrowanej w laptopie.

Wszystko jasne wielkie dzieki za wszystkie posty. :slight_smile:

naex ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.