Problemy z grami. Błędy po próbie uruchomienia

Witam. Mam taki mały problem z grami. Większość z instalowanych (próbowałem oryginalne z płyt) nie chcę się uruchamiać, wywołując komunikat "Wystąpił problem z aplikacją blablaba i zostanie ona zamknięta. Problemy występują w grach:

  • Heroes 1, 2, 3 (przy czym 3 była instalowana na innym komputerze i sam folder gry został przekopiowany. Nic nie dało)

  • Konung (czarny ekran, a potem wywala do pulpitu bez żadnego powiadomienia).

  • Horde 1 (wyskakuje taki error http://speedy.sh/gSS4d/error.bmp )

Diablo 2 chodzi bez problemu, tak samo jak horde 2. Nie patrzyłem jeszcze innych gier, ale najpewniej też będą miały problemy z uruchomieniem. Usuwanie i ponowne instalowanie nic nie pomogło, mam zamiar sprawdzić, czy zadziałają na wirtualnej maszynie. Próbowałem otwierać gry w oknie, w trybie zgodności itd. ale też nic nie dawało.

System: Windows XP.

Parametry:

Procesor Intel Xeon 2x2.6

RAM: 3,5 GB

k. graf. Matrok Millennium P650.

Może ktoś będzie umiał coś doradzić.

Pozdrawiam.

edit:

Wszystkie z gier które opisałem i które posiadam są jak najbardziej oryginalne i legalne (mogę załączyć zdjęcia płyt). Po instalacji ich nie działały (robiłem reinstall) i pomyślałem, że coś nie tak z płytami. Próbowałem więc instalować na innym komputerze (gdzie działały) i kopiować foldery. Jak chcesz, mogę zrobić zdjęcie płyt.

Zaktualizuj biblioteki DirectX, stery Grafiki.

No właśnie najlepsze jest to, że sterowniki jak i DirectX są aktualne. A te gry powinny bez problemu śmigać.

Gry oryginalne ?

Raczej nie bardzo.

Adek022 ,

Proszę o kontakt na PW.

Odświeżam, sprawa legalności gier wyjaśniona. Ktoś może wie na czym problem polega?

Witam, nie wiem czy dobrze trafiłem ale mam problem z kierownicą: TRACER drifter racing wheel. Gdy chce pograć, to ciągle jest jakby na maxa przekręcona w lewo, i jechać prosto nie da rady. Od czego to może być? kierownica kupiona 2 tyg. temu i prawie nieużywana. a na początku wszystko ładnie działało. Prosze bardzo o pomoc!! o co z tym chodzi, i czemu skreca w lewo… w grze: rfactor nfs shift i outrun2006 coast to coast . PROSze pomożcie

Załóż osobny wątek, a nie podpinaj się pod czyjś.