Problemy z grami

Witam,jestem początkującym forumowiczem więc proszę o wyrozumiałość.Mój problem polega na tym że "przycina,tnie,klatkuje,muli"niestety nie wiem jakiego określenia użyć,każdą grę samochodową(nfs undg2 ,most wanted,18 whels of stell),Mam windowsa xp prof ,pentium 4 ,3.3 ghz ,1024 ram,120 gb twardego ,nvidia geforce fx 5500 ,najnowsze sterowniki ściągłem i miałem formata wczoraj i problem występuje nadal ,komputer ma 8 miesięcy jeśli ma to coś do rzeczy i dysk twardy zapełniony jest w 30 %,pozdrawiem i dziękuję za pomoc

po pierwsze nie ten dział ale zrozumię , jesteś początkujący … takie problemy umieszczamy w dziale gry tak na przyszłość

ten jego geforce 5 ilu jest bitowy ?

jest 64 bitowy

więc nie ma się co dziwić :-x

Ta karta torche muli sprubuj zmniejszyć detale w grze (rozdzielczość itp)powinno pomóc

GeForce 5500 nie jest zbyt dobrą kartą, ale bez przesady. Mi NFS Most Wanted chodził bez przycięć na GeForce 4MX 440 (na średnich detalach). Więc tak jak poprzednik poradził spróbuj zmiejszyć detale w grze i rozdzielczość ekranu 8)

Poprzednik poradził, bo poprzednik nie korzystał z shaderów.

Na tej karcie nie uzyskasz nie wiadomo jakich wyników, nalezy się spodziewać, że gry będą przycinały. Wąskim gardłem w Twoim komputerze są te nieszczęsne 64-bity na karcie.

Kurcze ja niestety nie wiem ilu on jest bitowy ,ale mój poprzednik napisał więc mu możemy zaufać ,gram na najsłabszych wymaganiach i rozdzielczości ,ale wydaje mi sie że to jest nie dokońca wina karty ,bo inni moi znajomi mają słabsze karty i im gra chodzi bez zarzutów ,pozatym wymagania tych gier spełnia moja karta ,dodam że jeżdżąc samochodem w gta3 też można odczuć ten sam problem !!

jak włączasz grę to powylaczaj wszystkie rzeczy

( odłącz neta ,wylącz firewalla, winampa ,antywirusy itp ) i powiedz jak wyniki

Niestety nic,zawsze jak gram wyłączam wszystko !!

a ogolnie komputer jak chodzi?

nie przycina sie ?

moze masz jakis syfik?

Komputer chodzi bardzo szybko ,nie przycina i nie zawiesza sie ,interenet tak samo chodzi jak burza,problem mam tylko z grami ,i to samochodowymi ,bo grając np w sofa2 ,medal of honor,nie ma żadnych problemów(lub ja ich nie zauważam),tylko samochodówki ,może mam jakiegos wirusa który mi to spowalnia :confused: ale miałem formata przedwcvzoraj,zrobiłem go tylko ze względu na gry ,bo komp chodzi jak burza,pozdrawiam !!

Może te gry potrzebują (nie wiem nie gram w gry) jakichś dodatkowych funkcji od karty graficznej ?A twoja ich nie obsługuje? Popatrz dokładnie w wymaganiach i możliwościach twojej karty - porównaj.

a masz najnowszego dx`a :?

najnowsze poprawki:?

sp2:? !!

pozatym, sciag se jakies starsze stery, bo te najnowsze niezawsze sa najlepsze;)

Miałem moje sterowniki do karty graficznej orginalne z cd,problem był dalej,mam najnowsze ,problem jest dalej ,mam direct x najnowszego ,mam service pack 2 ,dla porównania to zalecane (nie minimalne)wymagania do nfs który mi muli :- Pentium 2 Ghz

  • 256 / 512 MB Ram

  • Win98 lub nowszy

  • GeForce4 Ti4200 / Radeon 9500

  • 1 Gb HDD wolnego miejsca

  • 12x CD-Rom (lub szybszy)

/porównajcie to z moim kompem i moją kartą ,nie mam już pomysłu :confused:

chodzi o to ze tak karta ma 128mb a twoja ma 64

Złączono Posta : 19.03.2006 (Nie) 18:22

chodzi o to ze

jest 128 bitowy

a twoja karta 64 bitowa

Witam ,moja karta ma 128 mb na 100% ,a bitów nie wiem ile ,bo nie jestem specem w tych sprawach ,ale na 100% mam 128 ,Chyba przestane grać w samochodówki ;( pozdrawiam

Złączono Posta : 20.03.2006 (Pon) 22:56

Kurcze ,miałem dobry dzień ,chciałem sobie wieczorem pojeździć bryczką w nfs ,a tu jak zwykle muli i klatkuje ,już tego nie umiem wytrzymać,czy konieczne będzie wymienienie karty :confused: