Problemy z GTA V

Witam! Od jakiegoś czasu mam problem z GTA V. A mianowicie na początku gry chodzi wszystko raczej płynnie a po jakimś czasie zaczyna ścinać tak że raczej nie da się grać!
Jak to naprawić?
Tu specyfikacja:
System Windows 8.1 64 bit
Procesor Intel® Core™ i5-5200U CPU @ 2.20GHz 2.20 GHz
Pamięć Ram: 8,00 GB
Karta graficzna: Intel HD Graphics 5500

Brakuje karty graficznej z dedykowanym vram. Pamięć RAM się zapycha i najpewniej stąd spadki płynności. Integra korzysta bowiem z pamięci operacyjnej komputera. Zaobserwuj wykorzystanie podzespołów np programem MSI Afterburner.

1 polubienie

Czyli tak ogólnie co mam zrobić bo wiesz bardzo się na tym nie znam :wink:

https://youtu.be/C0h45tVH508 Ustaw MSI Afterburner tak aby pokazywał użycie pamięci RAM, użycie grafy i procesora. Najpewniej zabraknie pamięci operacyjnej po dłuższym graniu.
Po prostu twój sprzęt nie nadaje się do gier uogólniając.

Sprzęt mam dość podobny. HP Probook 450 G1. Fabrycznie miał 4 GB RAMu i dysk HDD, wymieniłem dysk na SSD i dołożyłem RAMu do 8 GB. Dodatkowo w biosie zwiększyłem RAM karty graficznej do 512 MB i na niskich detalach mogłem grać w GTA V. Przed wykonaniem tych zmian, sytuacja była dokładnie taka jak u autora.

Q
Pokazuje mi się w ustawieniach MSI dwie karty graficzne 1. AMD RADEON R7 M265 2.INTEL® HD GRAPHICS 5500. Ktorego używać

Hej,

Powinieneś używać Radeona, bo jest wydajniejszy niż karta zintegrowana. Pytanie, czy grę uruchamiasz na układzie Intela czy na Radeonie.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Nwm czy to tylko wrażenie albo coś bo poszperalem w tym “MSI AFTERBURNER” I
chodzi płynnie(znaczy nie super płynnie ale tych lagów nie widzę

24.07.2017 12:16 “Longhorn2009” automat@dobreprogramy.pl napisał(a):