Problemy z instalacja ATI Radeon HD2400 Pro AGP

Witam.

Mam powazny problem z instalacja karty grafiki Sapphire Ati Radeon HD 2400 PRO AGP 64bit. Posiadam 4-ro letni komputer Sony Vaio i chcialem zmienic swoja stara grafike (Radeon 9200 Atlantis) na nowa… I tu problem, poniewaz za kazdym razem wyskakuje komunikat przy instalacji Catalyst,konkretnie przy ATI display driver (wtedy wlasnie instalacja nie jest juz mozliwa ,wyskakuje komunikat,ze nie moze znalezc sterownika kompatybilnego z moja terazniejsza karta lub systemem operacyjnym…) Bardzo smieszne,poniewaz juz od kilku lat uzywam systemu Windows XP.

Probowalem juz roznych sposobow,lacznie z dezinstalacjami, e-maile do ATI, a tu ciagle NIC…

Pomozcie prosze.

Pozdrawiam.

Slawek

Skoro odinstalowywanie sterowników nic nie wskórało hmm ponowna instalacja sytemu…

No,niestety system instalowalem juz kilka razy i nic…Dolaczam zdjecia…

post-83649-13856534045241_thumb.jpg

Slawek S. , jaką wersję sterownika instalujesz ? Sterowniki spróbuj zainstalować w trybie awaryjnym.

Co do drugiego okna, to wybierz “Continue Anyway”. Chodzi o to, że sterownik nie jest podpisany cyfrowo przez Microsoft, stąd ten komunikat.

Jeżeli będziesz miał kłopoty z oficjalnymi sterownikami od AMD/ATI to wypróbuj OMEGI

http://www.omegadrivers.net/

Wersje sterownikow do Catalyst instalowalem od najstarszej do najnowszej bodajze wersja 8.3 i dalej system nie “zasysa”.

Co do “Continue Anyway” to oczywiscie kontynuowalem,ale po restarcie nie moge odtworzyc zadnego filmu na pececie,oczywiscie jest dzwiek,ale obrazu nie uswiadczysz…czarny ekran i tyle…

Mozliwe ze moja karta nie jest po prostu “mile widziana” przez szanujacy sie Microsoft i chyba trzeba bedzie przesiasc sie na “stare smieci” czyli ATI 9200 Atlantis…No sam juz nie wiem co robic. Jeszcze czekam na odpowiedz od AMD-ATI. Moze oni cos “wymysla” chociaz w to watpie …


Na tym forum obowiązuje zakaz pisania posta pod postem.

Uzupełnienia piszemy, korzystając przycisku Edytuj

Asterisk

TE : http://www.sapphiretech.com/po/support/drivers.php

Próbowałeś sterowników OMEGA?

W trybie awaryjnym odinstaluj sterowniki do karty graficznej, jeżeli jakiekolwiek dało się zainstalować i dodatkowo użyj programu Driver Cleaner, aby usunąć pozostałości po sterownikach.

W trybie awaryjnym spróbuj zainstalować sterowniki OMEGI.

No jeszcze nie, poczekaj Syaoranv…

Nie śpieszy mi się :slight_smile:

OMEGI mają to do siebie, że czasami potrafią zadziałać w przypadkach gdy domyślne drivery od AMD/ATI nie dają sobie rady lub działają mało wydajnie.

No, witajcie ponownie. Nie bylo mnie troszke dlugo, mialem kupe zajec, ale do rzeczy…

Wielkie dzieki Syaoranv za sterowniki Omegi. Puscilem je kontynuujac,ale… No wlasnie, jest pewne ale, poniewaz wszystko jest ok, szczegolnie po uruchomieniu komputera. Jest ostrosc na stronach internetowych (chodzi mi glownie o litery) lecz po jakims czasie(nie moge sprecyzowac,czasami po kilku minutach) pojawiaja sie dziwne rzeczy, jak np. brak ostrosci, litery delikatnie migocza.jest to naprawde denerwujace.

Moze jakies podpowiedzi ?

Z gory dzieki

Slawek

Może odświeżanie monitora jest nie na swoim poziomie i po prostu oczy ci się męczą - stąd te migoczące litery?