Problemy z instalacją drukarki

Przy próbe instalowania drukarki HP 610c wtedy kiedy powinna sie kończyć instalacja wyskakuje okienko

druk.jpg

czy ktoś wie o co chodzi i jak sobie z tym poradzić ??

A jakiego masz Windowsa jeśli XP to maszt aki sam problem jak ja miałem musisz wziąść odinstalować drukarkę i zainstalowćz ze sterowników oferowanych przez Windowsa tam jest model tej drukarki. I powinno być po kłopocie. Bo z płyty Windows Xp nie czyta sterowników gdyż nie są pod ten system operacyjny

Jaki system, w jaki sposób instalujesz sterownik, czy sterownik jest przeznaczony do tego systemu ?? czy jeżeli posiadasz windę XP sterownik jest podpisany cyfrowo ??

dokładnie mam tego windowsa, ale ze strony windowsa nie moge ściągnąć tych steroweników, jakaś awaria czy coś, a drukarka mi jest pilnie potrzebna, nigdze nie mogę znaleźć sterowników dla tej drukarki pod Xp, może zna ktoś takie źródło…

Do tej pory instalowałem z tych sysemowych.

Nie sterownik ( jak zwykle nie jest podpisany cyfrowo).

Oto instrukcja:

Włanczamy panel sterowania

Następnie klikamy na folder drukarki i faksy

klikamy po lewej stronie na pasku tym niebieskim pisze >> Dodaj drukarkę

Klikamy dale

znowu klikamy dalej

Teraz komp wyszukuje drukarkę

Teraz znowu klikamy dalej

I pojawi się nam lista drukarek

Najpierw wybieramy HP po lewej stronie

a po prawej model naszej drókarki czyli 610c :smiley:

Jak podłączasz drukarke - czy przez złącze równoległe czy USB.

NIc z tego, wyskauje komunikat że załadowanie sterowników było niemożliwe, odmowa dostępu :frowning:

A jesteś na koncie z uprawnieniami administratora??

Tak !!

Jak podłączona drukarka, nie awaryjny tylko normalnie.

przez LTP1

Wyczyść wszystko po instalacji drukarki,programy folder drukarki ma nie być nic w systemie co związane z drukarką.

Z uruchom komenda sfc /scannow.

Sprawdz kabel i wtyczki.

Wlączona drukarka restart kompa i system ją sam zainstaluje.

Pamiętaj folder drukarki ma być czysty.

Sprawdz w menadzeże urządzen czy port LPT1 pracuje prawidłowo.

Jak kabel, port i drukarka sprawna to przy starcie systemu komp musi wykryć drukarke i zainstalować.

Najpierw instaluj sterowniki . Drukarka ma być nie podłączona zadnymi kabelkami. Restart i dopiero podłączaj.

Przy połączeniu kompa i drukarki przez port LPT1, kabel musi być podpięty na sztywno przy wyłączonym kompie i drukarce.

Podłączanie kabla do LPT1 przy pracującym kompie grozi spaleniem lub uszkodzeniem portu LPT1.

czy komp wykrywa drukarkę?

Czy ja pisałem o podłączaniu w czasie pracy ?? Powinienem napisać wyłącz i podłącz. Ten "restart " wprowadził zamieszanie.

JN mówi prawdę. :smiley:

wgraj sterowniki o OS NT

To nie zadziałało, ale mozę nie usunołem wszystkiego z systemu, poroszę eventualnie o podanie gdzie można znaleźć to wszystko :slight_smile:

Tak wykrywa! !!

Pobierz nowy sterownik do XP.

http://centrumxp.pl/windows/download/st … g.php?id=3

Usun sterownik stary albo za pomocą płyty CD oryginalne z drukarkij, lub w dodaj usuń programy i folder drukarki - jak tu nic nie będzie jest dobrze- więcej nic nie rób.

Umieść nowy ster w katalogu głównym gdzie masz system,restart kompa niech system zacznie szukać nowej drukarki - jak zakończy odpalasz plik z nowym sterem i instaluj i zobacz - w folderze drukarki mogą pojawić się dwie, ale aktywna ma być druga ta ze sterownika wgranego nowego XP.

Jak nic podłącz kompa do drugiego kompa najlepiej na WIN98 zainstaluj i zobacz - być może koniec drukarki.