Problemy z instalacją drukarki

(system) #1

Przy próbe instalowania drukarki HP 610c wtedy kiedy powinna sie kończyć instalacja wyskakuje okienko

druk.jpg

czy ktoś wie o co chodzi i jak sobie z tym poradzić ??

(Loveall) #2

A jakiego masz Windowsa jeśli XP to maszt aki sam problem jak ja miałem musisz wziąść odinstalować drukarkę i zainstalowćz ze sterowników oferowanych przez Windowsa tam jest model tej drukarki. I powinno być po kłopocie. Bo z płyty Windows Xp nie czyta sterowników gdyż nie są pod ten system operacyjny

(fiesta) #3

Jaki system, w jaki sposób instalujesz sterownik, czy sterownik jest przeznaczony do tego systemu ?? czy jeżeli posiadasz windę XP sterownik jest podpisany cyfrowo ??

(system) #4

dokładnie mam tego windowsa, ale ze strony windowsa nie moge ściągnąć tych steroweników, jakaś awaria czy coś, a drukarka mi jest pilnie potrzebna, nigdze nie mogę znaleźć sterowników dla tej drukarki pod Xp, może zna ktoś takie źródło...

Do tej pory instalowałem z tych sysemowych.

(Loveall) #5

Nie sterownik ( jak zwykle nie jest podpisany cyfrowo).

Oto instrukcja:

Włanczamy panel sterowania

Następnie klikamy na folder drukarki i faksy

klikamy po lewej stronie na pasku tym niebieskim pisze >> Dodaj drukarkę

Klikamy dale

znowu klikamy dalej

Teraz komp wyszukuje drukarkę

Teraz znowu klikamy dalej

I pojawi się nam lista drukarek

Najpierw wybieramy HP po lewej stronie

a po prawej model naszej drókarki czyli 610c :smiley:

(JNJN) #6

Jak podłączasz drukarke - czy przez złącze równoległe czy USB.

(system) #7

NIc z tego, wyskauje komunikat że załadowanie sterowników było niemożliwe, odmowa dostępu :frowning:

(lazikar) #8

A jesteś na koncie z uprawnieniami administratora??

(system) #9

Tak !!

(JNJN) #10

Jak podłączona drukarka, nie awaryjny tylko normalnie.

(system) #11

przez LTP1

(JNJN) #12

Wyczyść wszystko po instalacji drukarki,programy folder drukarki ma nie być nic w systemie co związane z drukarką.

Z uruchom komenda sfc /scannow.

Sprawdz kabel i wtyczki.

Wlączona drukarka restart kompa i system ją sam zainstaluje.

Pamiętaj folder drukarki ma być czysty.

Sprawdz w menadzeże urządzen czy port LPT1 pracuje prawidłowo.

Jak kabel, port i drukarka sprawna to przy starcie systemu komp musi wykryć drukarke i zainstalować.

(Adarek) #13

Najpierw instaluj sterowniki . Drukarka ma być nie podłączona zadnymi kabelkami. Restart i dopiero podłączaj.

(JNJN) #14

Przy połączeniu kompa i drukarki przez port LPT1, kabel musi być podpięty na sztywno przy wyłączonym kompie i drukarce.

Podłączanie kabla do LPT1 przy pracującym kompie grozi spaleniem lub uszkodzeniem portu LPT1.

(On23real) #15

czy komp wykrywa drukarkę?

(Adarek) #16

Czy ja pisałem o podłączaniu w czasie pracy ?? Powinienem napisać wyłącz i podłącz. Ten "restart " wprowadził zamieszanie.

JN mówi prawdę. :smiley:

(Tomek Zamlynny) #17

wgraj sterowniki o OS NT

(system) #18

To nie zadziałało, ale mozę nie usunołem wszystkiego z systemu, poroszę eventualnie o podanie gdzie można znaleźć to wszystko :slight_smile:

Tak wykrywa! !!

(JNJN) #19

Pobierz nowy sterownik do XP.

http://centrumxp.pl/windows/download/st ... g.php?id=3

Usun sterownik stary albo za pomocą płyty CD oryginalne z drukarkij, lub w dodaj usuń programy i folder drukarki - jak tu nic nie będzie jest dobrze- więcej nic nie rób.

Umieść nowy ster w katalogu głównym gdzie masz system,restart kompa niech system zacznie szukać nowej drukarki - jak zakończy odpalasz plik z nowym sterem i instaluj i zobacz - w folderze drukarki mogą pojawić się dwie, ale aktywna ma być druga ta ze sterownika wgranego nowego XP.

Jak nic podłącz kompa do drugiego kompa najlepiej na WIN98 zainstaluj i zobacz - być może koniec drukarki.