Problemy z instalacją jakiegokolwiek linuxa

Witam.

Mój problem troche nie pasuje do innych problemów z instalacją linuxa.

Staram się zainstalować jakiegokolwiek debianopodobnego linuxa na jakimkolwiek nośniku z jakiegokolwiek nośnika.

Próbowałem aptosida, debiana (stabilnego i testowego) i ubuntu. Obrazy jak najbardziej poprawne (instalowalem z nich już pare razy). Przy aptosidzie wiesza się najczesciej przy ładowaniu trybu live; debiany - za pierwszym razem po wyborze jezyka i klawiatury, za kolejnymi po wyborze pozycji z menu startowego; ubuntu - przy ładowaniu instalatora. Nie pomaga zmiana dysków. Próbowałem instalować z pamięci flash, 3 nagrywarek, 2 napędów, z dysku twardego (wrzucajac obraz w trybie RAW). Za każdym razem to samo. Sprawdziłem RAM memtestem. Co jeszcze mogę sprawdzić?

CPU: Intel Pentium 4 2.8 GHz

MB: Asus P5GD1-FM/S

RAM: 512 MB

GPU: Radeon X300SE

RAM: 512 MB

To może być przyczyną problemów. Poszukaj jakiejś lekkiej dystrybucji lub zwiększ pamięć.

Lżejszą, choć nie najlżejszą jest xubuntu. Instalator z tego co wiem ma jednak taki sam.

Czy komputer się nie przegrzewa?

A może masz podłączone jakieś urządzenie np. pod USB, podczas instalacji odłącz je i podaj wynik z obrazu live

lspci-k

Co do pamięci RAM to zainstalowałem bez problemów aptosida i debiana na maszynie z 256 MB RAM i AthlonemXP 1664 MHz więc raczej to nie to :).

Temperatura procesora oscyluje wokół 56 stopni.

Rada nr 2. Za pierwszym razem Knoppix 7 zawiesił mi się przy ładowaniu. Wyświetlał w ostatniej linii “Graphics 0:”. Myślałem, że to jakaś wskazówka. Coś z kartą graf, może jej nie mógł rozpoznać…

Za drugim razem doszedł do wyświetlenia pulpitu i się zawiesił…

Za trzecim razem przy “Starting hal…”

Ta płyta główna nie ma PS/2, więc klawiature i myszke mam pod USB. Nowe, dziś kupiłem, nie mam możliwości wymiany na inne. Być może to jest przyczyna, ale dlaczego wtedy wiesza się niezależnie czy zacznie ładować Xorg czy nie?

wydaje mi się, że miałem podobny problem, którego nie rozwiązłem, komputer (o podobnych parametrach) zawieszał się bez powodu, na różnych dystrybucjach, ale jedynym wspólnym mianownikiem jest karta graficzna firmy radeon.

Mam jeszcze GF9600GT, ale potrzebuje wtedy mocniejszego zasilacza, którego mam w kompie razem z tą kartą i wymiana choćby na chwilę zajmuje mase czasu. Nie wiem czy mi się chce. Cóż, czekam aż mi się coś urodzi pod kopułą, żeby sprawdzić… :slight_smile: