Problemy z instalacja myszki

Mam USB Mouse MI-1250 firmy trust. Na ich stronie dowiedzialam sie, ze do wersji windows 98 sterownik jest niepotrzebny “Windows 98 no driver needed. Is supported by default by this version of Windows”. Myslalam, wczesniej, ze w tym wlasnie lezy problem. Aktualnie wyglada to tak, ze myszka nie dziala. Pracuje na laptopie, wiec jakos sobie radze, ale denerwuje mnie ta myszka… Czy moge prosic o pomoc?

Moze przyda sie tez taka informacja, ze pojawia sie komunikat o braku sterownika do urzadzenia. Potem prosba o wlozenie plyty winfows 98 wersja 2. Mam ta plytke (choc nie wiem czy to werjsa 2…). W kazdym razie nie odnajduje na niej pliku mouse.drv…

No i tak w kolko.

Pomozcie.

Z gory dziekuje

a no jak nie ma to albo zle szukasz albo na prawde nie ma :stuck_out_tongue:

Sprawdz jeszcze na dysku czy nie masz tego pliku… czasami jest tak ze pluje sie o plik a on sobie cieplutko lezy przy kominku obok plikow systemowych :stuck_out_tongue:

juz o tym pomyslalam. Przeszukalam kompa i jest na C:\windows\system plik o nazwie mouse.drv ale kiedy podczas instalacji podaje mu ta sciezke mowi, ze go nie ma! ???

Moze ja robie cos nie tak?

Złączono Posta : 25.11.2005 (Pią) 15:52

nieee, ta sprawa tak mnie irytuje, ze szkoda mowic.

Robie tak: panel sterowania->dodaj nowy sprzet, system wyszukuje nowe urzadzenie plug i play. Podaje mi dwa: port myszy zgodny z PS/w (przy nim znak zapytania) oraz USB device (tu wykrzyknik). Wybieram USB device. Wtedy informuje mnie, ze urzadzenie jest juz zainstalowane ale nie dziala prawidlowo bo STEROWNIKI TEGO URZADZENIA NIE SA ZAINSTALOWANE (code 28). Wybieram wiec: zainstaluj ponownie sterownik. Szuka zaktualizowanych sterownikow dla USB device. Wybieram, druga opcje czyli zeby pokazal wszystkie sterowniki. Wybieram, ze urzadzeniem jest MYSZ :smiley: …i tu zaczynaja sie schodki. Prosi mnie znowu o wlozenie plyty WINDOWS 98! No i oczywiscie nie odnajduje pliku. Wczesniej to byl mouse.drv a teraz windows\inf\hidder.inf…hm nic nie rozumiem.

Wypróbuj sterowniki MicrosoftIntelliPoint - do ściągnięcia tutaj

A zapytam czy porty USB w lapie działają i sprawdziłeś na innym urządzeniu.

Według mnie jak mysz nie potrzebuje sterów,to wsadzasz mysz do portu USB komp wykrywa i instaluje mysz,restart lapa i jest.

niestety nie ma sterownika do myszki firmy trust. Myslicie, ze moge zastepczo uzyc sterownika innej firmy?

Złączono Posta : 25.11.2005 (Pią) 17:52

Rzeczywiscie po wsadzeniu myszy do portu USB komp wykrywa ja i instaluje. Informuje mnie potem, ze urzadzenie jest zainstalowane ale nie dziala prawidlowo bo sterowniki tego urzadzenia nie sa zainstalowane.

Nie wiem czy port usb w laptopie dziala. Podlaczalam tylko aparat cyfrowy i dzialal…Mam nadzieje, ze to znaczy, ze usb dziala :slight_smile:

Skoro producent pisze, że nie potrzeba sterownika do tej myszki, znaczy to tyle, że myszka działa na standardowym sterowniku Microsoftu dla myszki usb.

Te sterowniki, które ci podałem są rozszerzoną wersją Microsoftowych sterowników do myszki (dodają m.inn. więcej funkcji konfiguracyjnych), możesz je spokojnie zainstalować i zobaczyć, czy mysz zaskoczy.

Przy czym zrób tak:

Zainstaluj te sterowniki

usuń z menadżera urządzeń obie pozycje (tj. mysz ps/2 i urządzenie usb - oczywiście tylko to co jest w grupie “Mysz i inne urządzenia sterujące” samej grupy nie usuwaj)

Następnie uruchom ponownie kompa z myszą podłączoną pod usb i napisz jak poszło?

zrobie jak radzisz, moge cie tylko prosic o link do tej strony z ktorej mam zainstalowac sterowniki MicrosoftIntellPoint. Bo twoj link u mnie nie dziala.

Dzieki

Proszę bardzo :smiley:

http://download.microsoft.com/download/ … ALLMsi.exe

Zrobilam jak radziles. Nic wiecej nic mniej :slight_smile: Myszka jest podlaczona, i wyobrazam sobie, ze powinna zaczac dzialac. Tymczasem korzystam z touchpad w laptopie. Czy nie nalezy go unieaktywnic?

Złączono Posta : 25.11.2005 (Pią) 19:38

dodaje, ze myszka nie dziala :frowning: Lezy sobie calkiem nieaktywna!

No dobrze, a sprawdź teraz co masz w menedżerze urządzeń w grupie “Mysz i inne urządzenia sterujące”?

Start->ustawienia->panel sterowania->system->menedzer urzadzen: mysz: microsoft PS/2 Mouse (intellipoint)

innych urzadzen sterujacych nie mam.

Pod pozycja: kontrolery usb wystepuja trzy pozycje:

-glowny koncentrator USB

-nieznane urzadzenie

-otwarty kontrole hosta ALi PCI do USB

?

Spróbuj tak:

właściwości PS/2 Mouse ->Sterownik->Aktualizuj sterownik. Teraz w kreatorze wybierz “Zainstaluj z listy lub określonej lokalizacji” -> “nie wyszukuj, wybiore sterownik do zainstalowania”. W oknie pokaże tzw. zgodny sprzęt . Odznacz “Pokaż zgodny sprzęt”. Powinna pojawić się lista

po lewej producenci po prawo sterowniki. Wybierasz Microsoft i na liście sterowników znajdź Mysz USB Intellimouse lub jesli optyczna to Microsoft USB Whell Mouse optical ( nie wiem co tam będzie wybierz coś najbardziej odpowiedniego) i zainstaluj ten sterownik.

Npisz czy zadziałało.

UPDATE: W międzyczasie ściągnąłem instrukcję do tej myszki i muszę przyznać, że dobrze kombinujesz z touchpadem! Piszą tam, że może powodować problemy i przed zainstalowanie myszki należy go wyłączyć w BIOS-ie.

No cóż wystarczyło przeczytać instrukcję :oops: (jest po polsku).

Ściągnij ją sobie i zrób tak jak tam pisze, jakby co będziemy kombinować dalej.

prosze wyslij mi adres do tej instrukcji. Link nie dziala. Dzieki.

Faktycznie w instrukcji myszy pisze - wyłącz w biosie jak jest możliwość touchpada,jak nie ma wyłącz go z poziomu Menadźera urządzeń i restart lapa i mysz USB powinna chodzić bez dodatkowych sterów - tylko na systemowych z WIN98SE.

Wysłałem ci instrukcję mailem, ale jakbyś miała problem z odbiorem to podaję też adres gdzie ją w razie czego możesz ściągnąć:

http://www.trust.com/service/download/m … ualid=7151

ok, zanim jednak unieaktywnie touchpad, prosze poinformujcie mnie jak go potem uaktywnic, przy zalozeniu, ze myszka nie bedzie dzialac…

Włączysz w biosie na enabled(auto) - jak w ogóle w biosie można go ustawić na disabled.

Włączysz w menadzeże urządzeń .