Problemy z instalacją Realtek AC'97

Witam, mam ogromny problem ze sterownikami Realtek AC’97 audio. Od momentu reinstalacji systemu XP nie ma dzwięku. Jest to stary komputer stacjonarny, płyta główna (zintegrowana) to HP 097 CH, system to Windows XP home sp3. Na początku przy próbie instalacji sterownika padal system i jedyne co mozna było zrobić to instalowac od nowa. Po aktualizacji service packa z 2 do 3 i aktualizacji sterownika chipsetu udalo się osiągnąć “tylko” restart komputera po próbie zainstalowania Realteka. Po ponownym rozruchu pokazuje się komunikat o błędzie i nadal nie ma dzwięku. W Menadżerze urządzen jest znak zapytania przy “Kontroler multimediów audio”. Nie wiem jakie jeszcze informacje moga być potrzebne. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam, złotalisiczka

Cześć

Komputer stacjonarny od HP? Jeżeli tak podaj pełny model komputera.

Intel Pentium 4 2,80 GHz , Pokazuje mi Hewlett-Packard Model 097Ch

http://www.findlaptopdriver.com/hp-097ch-specs/ to jest specyfikacja, która zgadza się z tym co mam w komputerze

A czy to nie jest czasem komputer kupiony w Stanach i z ichnim windowsem?

Jeżeli tak - trzeba wgrać amerykańskiego Xp i oryginalne sterowniki ze strony HP. System niestety musi się zostać amerykański. Powinno hulać.

Komputery tamże kupowane (z systemami XP lub starszymi) niestety sprawiały mnóstwo problemów po zmianie systemu na Pl. Wiąże się to z troszkę innymi podzespołami montowanymi w sprzęcie na rynek amerykański i europejski (pomimo takich samych nazw).

O wiele amerykański XP nie przeszkadza to OK, ale jeśli chcesz system po polsku - trzeba spróbować Visty.

Jeżeli komputer był produkowany już pod Vistę problem powinno rozwiązać postawienie amerykańskiej Visty Ultimate, wgranie firmowych sterowników a dopiero na koniec zmiana języka interfejsu na PL (vista ultimate jest multilingual - odpowiednią paczkę językową ściąga się przez update)

ciężko mi powiedzieć czy on jest ze stanów, ja kupiłam go miesiąc temu z polskim xp, wszystko dzialalo, wczoraj brat chcial mi przeinstalowac system i stąd te problemy. Pod Viste to chyba nie pójdze, jest za słaby. z tego co udalo mi się gdzie znalezc to jest chyba z 2004r.

Cześć

Na podstawie samej płyty nie jestem w stanie znaleźć odpowiednich sterowników. Jeżeli możesz podaj model komputera a nie płyty głównej?

Taka informacja powinna być na obudowie, dokumentach od zakupu etc.

znalazlam cos takiego, hp compaq dc7100sff o to chodzilo?

rgabrysiak dzieki Tobie znalazłam chyba sterownik do komputera, napisze, czy zadziałał :slight_smile:

Dodane 19.01.2013 (So) 14:10

Działa:) rgabrysiak bardzo dziękuję Ci za naprowadzenie na ślad sterowników:)

Cześć

Nie ma sprawy, najważniejsze że wszystko już działa.