Problemy z instalacją sterowników do ATI Radeon HD 5470

(greh) #1

Witam.

Na laptopa wbrew temu co wszyscy mówią postanowiłem wrzucić Linux Mint 12.

Jest jednak problem ze sterownikami.

Te, które znajduje system, jednych nie da rady zanstalować. Wywala błąd, by sprawdzić w pliku jockey.log

Oto treść pliku po ostatniej próbie instalacji:

2011-11-29 16:21:55,379 WARNING: /sys/module/fglrx_updates/drivers does not exist, cannot rebind fglrx_updates driver

2011-11-29 16:21:55,509 ERROR: xorg:fglrx_updates: get_alternative_by_name(fglrx-updates) returned nothing

2011-11-29 16:21:55,663 DEBUG: fglrx.enabled(fglrx_updates): target_alt None current_alt /usr/lib/fglrx/ld.so.conf other target alt None other current alt /usr/lib/fglrx/alt_ld.so.conf

2011-11-29 16:21:55,664 DEBUG: fglrx_updates is not the alternative in use

2011-11-29 16:21:55,742 DEBUG: fglrx.enabled(fglrx_updates): target_alt None current_alt /usr/lib/fglrx/ld.so.conf other target alt None other current alt /usr/lib/fglrx/alt_ld.so.conf

2011-11-29 16:21:55,743 DEBUG: fglrx_updates is not the alternative in use

Drugi sterownik powoduje rozsypanie środowiska graficznego.

Oto jak wygląda ono po zainstalowaniu tego stera i restarcie.

zrzutekranu201111291618.th.png

Chodzi szczególnie o górną belkę i czcionki w nazwach.

Jakieś poszarpane. Klasyczny Gnome wygląda normalnie, nie wiem jak MATE ale nie używam.

Co zrobić, by działało?

Może jest jakiś inny sposób na instalację sterowników?

Może z paczki run ze strony producenta?

Pomóżcie proszę.

(~shevchenko1987) #2

Nic raczej z tym nie zrobisz. Jedynie możesz pozostać na sterownikach otwartych ATI/AMD. Gnome 3 nie działa z Catalystami (sterownikiem zamkniętym). AMD obwinia twórców Gnome (i odwrotnie).

(greh) #3

~shevchenko1987 , A jak postawić te stery otwarte? Czy one są już może aktywne zaraz po instalacji?

(Gryf00n) #4

czytaj :slight_smile:

(Paweł3779) #5

Na sterownikach ze strony ATI/AMD powinno działać, spróbuj je zainstalować. Jeżeli sprzęt pracuje poprawnie na otwartych sterownikach to nie ma sensu instalować zamkniętych.

(system) #6

Sterowniki ze strony ATI/AMD są sterownikami zamkniętymi. Owe sterowniki dają znacznie lepszą wydajność niż te które są tworzone przez społeczność (tzw. otwarte.)

(greh) #7

Sprawa nieaktualna.

Wrzuciłem Kubuntu na lapka i stacjonarkę i oba śmigają. :wink:

Dzięki za rady.