Problemy z instalacją sterowników do ATI Radeon HD 5470

Witam.

Na laptopa wbrew temu co wszyscy mówią postanowiłem wrzucić Linux Mint 12.

Jest jednak problem ze sterownikami.

Te, które znajduje system, jednych nie da rady zanstalować. Wywala błąd, by sprawdzić w pliku jockey.log

Oto treść pliku po ostatniej próbie instalacji:

2011-11-29 16:21:55,379 WARNING: /sys/module/fglrx_updates/drivers does not exist, cannot rebind fglrx_updates driver

2011-11-29 16:21:55,509 ERROR: xorg:fglrx_updates: get_alternative_by_name(fglrx-updates) returned nothing

2011-11-29 16:21:55,663 DEBUG: fglrx.enabled(fglrx_updates): target_alt None current_alt /usr/lib/fglrx/ld.so.conf other target alt None other current alt /usr/lib/fglrx/alt_ld.so.conf

2011-11-29 16:21:55,664 DEBUG: fglrx_updates is not the alternative in use

2011-11-29 16:21:55,742 DEBUG: fglrx.enabled(fglrx_updates): target_alt None current_alt /usr/lib/fglrx/ld.so.conf other target alt None other current alt /usr/lib/fglrx/alt_ld.so.conf

2011-11-29 16:21:55,743 DEBUG: fglrx_updates is not the alternative in use

Drugi sterownik powoduje rozsypanie środowiska graficznego.

Oto jak wygląda ono po zainstalowaniu tego stera i restarcie.

zrzutekranu201111291618.th.png

Chodzi szczególnie o górną belkę i czcionki w nazwach.

Jakieś poszarpane. Klasyczny Gnome wygląda normalnie, nie wiem jak MATE ale nie używam.

Co zrobić, by działało?

Może jest jakiś inny sposób na instalację sterowników?

Może z paczki run ze strony producenta?

Pomóżcie proszę.

Nic raczej z tym nie zrobisz. Jedynie możesz pozostać na sterownikach otwartych ATI/AMD. Gnome 3 nie działa z Catalystami (sterownikiem zamkniętym). AMD obwinia twórców Gnome (i odwrotnie).

~shevchenko1987 , A jak postawić te stery otwarte? Czy one są już może aktywne zaraz po instalacji?

czytaj :slight_smile:

Na sterownikach ze strony ATI/AMD powinno działać, spróbuj je zainstalować. Jeżeli sprzęt pracuje poprawnie na otwartych sterownikach to nie ma sensu instalować zamkniętych.

Sterowniki ze strony ATI/AMD są sterownikami zamkniętymi. Owe sterowniki dają znacznie lepszą wydajność niż te które są tworzone przez społeczność (tzw. otwarte.)

Sprawa nieaktualna.

Wrzuciłem Kubuntu na lapka i stacjonarkę i oba śmigają. :wink:

Dzięki za rady.