Problemy z instalacją systemu

Windows 7 spod xp nie zainstalujesz tak jak gry.

Jeśli płyta sama się odpala w Windowsie tzn, że jest botowalna.

Musisz wejsc do biosu i ustawić żeby najpierw bootowało z napędu, potem z dysku - teraz masz pewnie odwrotnie.

Skoro tak to odpaleniu PC powieniej pojawic sie komunikat: “Naciśnij dowolny klawisz aby uruchomic z plyty” czy cos takiego, wtedy wciskasz byle co i rusza instalator.

No to płyta jest lipna. ściągnij sobie 7 enterprise z microsoft.com za darmo na 90 dni, wypal ładnie obraz i będzie działająca 7.

Sprawdź jeszcze czy napęd CD ma zworkę ustawioną na MASTER.

A co to ma do rzeczy? Napęd ustawiony na SLAVE też bootuje.

Nie wnikam w pierwotne pochodzenie systemu,chciałem tylko powiedzieć,że zdrowy obraz Win7 powinien na 100% instalować się z pozycji XP (nie odwrotnie),oczywiście na sformatowaną inną partycję,jeśli nie idzie to obraz jest uwalony

Jaka wersja Windows 7 ?

Instalowałem kiedyś Windows 7 z poziomu Windowsa XP.

Po instalacji (bez formatowania dysku) Windows 7 uruchomił się normalnie, a cały folder systemowy XP znalazłem w jakimś katalogu, który utworzył instalator Windowsa 7.

Co to znaczy odpala się ?

Płyta: uruchamia się, zostaje wykryta, startuje itp., ale na pewno nie odpala się.

Nie boot-owalna płyta bez problemu zostanie wykryta w Windowsie.

Płytę można sprawdzić w Virtualboksie, jeśli uruchomi się maszyna wirtualna z tej płyty, to na 100% płyta jest boot-owalna.

Wtedy rozwiązania problemu należy szukać gdzie indziej.

Wkładamy płytkę pod Windowsem, nic nie klikamy i jeśli widzimy okno z menu instalacji to płyta jest bootowalna. No ale masz rację, odpala się i już nie wiadomo o co chodzi.

Wykryć zostatnie wykryta, ale nie uruchomi się sama, tylko trzeba do niej wejść i klikać setup.