Problemy z instalacja windows xp profesional

(Qlimax215) #1

witam mam taki problem

kupiłem orginalny windows xp profesional i chciałem go zainstalowac ale wyskoczył mi taki problem - aby zainstalowac system sprawc czy zostały podłaczone wszystkie uzadzenie w kompie nie wiem co mam zrobic bo wszystko jest podłaczone od nowosci nie rozbierałem jeszcze kompa , windows jest z 1985-2002 na mojim starym kompie wszystko działa bez zazutów a na tym nowym nie chce sie zainstalowac nie wiem co jest czy ktos moze mi pomuc czekam na szybka odpowiec?????

prubowałem na xp pro sciagnietym z netu i wszystko dział na starym kompie a na nowym nie chce nie przepadam za pirackim oprogramowaniem ale musiałem to jakos sprawdzic i nic wszystko sie dzieje tak jak opisałem powyzej?

prosze o szybka odpowiec co mam dalej robic ?????????

(Lukasz Grzelak22) #2

przestawić w biosie opcje żeby dysk był widziany jako ide lub ata lub wyłączyć opcje ahci coś w tym rodzaju

(MaRa) #3

Być może nie widzi dysku sata i/lub nagrywarki sata.

Można ustawić w BIOSie albo dodać sterowniki podczas instalacji (klawisz F6 po starcie instalatora) przy pomocy dyskietki, o ile komputer posiada napęd dyskietek: http://downloadcenter.intel.com/Detail_ ... l〈=eng (link dla płyty na chipach Intela). Coż, XP to system z 2001 roku.