Problemy z internetem częste "przerwanie" połączenia

Witam. Od niedawna mam problem z internetem/routerem, podczas używania internetu nagle traci połączenie? no niewiem jak to nazwać jestem zielony w tych sprawach. Wył/wł nie pomaga, przez krótki czas działa po czym się “coś psuje”. Próbowałem także restartować router jedynie pomogło, że troszeczkę rzadziej się “rozłącza”. W notatniku skopiowałem info podane przez “Diagnostykę sieci sys. Windows”. —>x.txt (6,4 KB)

@f5 ktos cos

Korzystasz może z internetu Play? Wtedy takie rozłączenia nie powinny dziwić. “Filetowy” ma z tym problem od kilku miesięcy.
W momencie gdy pojawiają się problemy możesz puścić ping na adres routera i sprawdzić czy odpowiada. Jeśli tak to można podejrzewać, że to nie router odpowiada za twoje problemy. Możesz wykorzystać do tego celu program Ping Manager lub systemowe narzędzie dostępne z konsoli. Aby zyskać większą pewność możesz zalogować się wtedy do panelu administracyjnego i sprawdzić statystyki połączenia. Gdy będziesz rozłączony z siecią komórkową (zakładam że korzystasz z łącza mobilnego) to przyczyn szukałbym np. w zbyt słabym poziomie sygnału. Inna przyczyna to występujące okresowo zakłócenia. Rozwiązaniem wtedy byłaby zmiana lokalizacji routera czy zakup zewnętrznej anteny.

Korzystam z orange i posiadam router huawei b315s-22 i dodam, że przez pierwsze 2-3 miesiące od zakupu routera internet działał bezproblemowo. Jak ktoś jeszcze jakieś porady by mógł dać chętnie przyjme.