Problemy z Internetem na laptopie lenovo

Witam! Od dosyć długiego czasu miałem problem z Internetem na laptopie, a mianowicie taki, że podczas grania w jakąś grę online/ oglądania filmu itp Internet przestał działać, jednakże ikonka pokazywała że połączenie jest w dobrej jakości a odczyty pingu na różnych stronach pokazywały że mam ponad 10mbs. Problem na pewno nie leży w routerze ponieważ na innych urządzeniach działa znakomicie.
Głównie chodzi o to że Internet działa przez np 5 min później przez 2 min świruje później znów działa i znów świruje, i tak w kółko.
Byłbym mega wdzięczny za jakiekolwiek tipy. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Witaj, spróbuj wyłączyć antywirus/ firewall. Jeśli nie pomoże, zacząłbym od reinstalacji/ aktualizacji sterownika od karty sieciowej.

Odpal jakiegoś linuksa np. Mint albo Xubuntu lub innegoz pendrive za pomocą tego programu https://www.pendrivelinux.com/universal-usb-installer-easy-as-1-2-3/
i sprawdź czy na nim jest tak samo(o ile linuks będzie miał sterowniki do karty, ale z nowszymi modelami laptopów już nie ma problemu) wyeliminujesz w ten sposób winę softwareu.
Jeśli na linuksie będzie ok, próbuj przeinstalować/aktualizować sterowniki karty sieciowej, czyścić system a najlepiej przeinstalować windowsa od nowa. Jeśli na linuksie będzie tak samo to trzeba szukać przyczyny w sprzęcie - laptopie lub routerze.