Problemy z internetem - PING

#Witam wszystkich i z góry dziękuje za pomoc. Od jakiegoś czasu 2 tyg coś przed świętami w okresie świąt, po świętach mniej więcej, zacząłem mieć problemy z internetem. Otóż głównie chodzi o ping. Wcześniej przed tym co teraz mi się dzieje miałem skoki pingi na chwile i potem one opadały zadzwoniłem i były one coraz rzadsze, lecz nie pamiętam czy przestały już występować. Natomiast mam teraz od też jakiegoś czasu 1 tyg może nie pamiętam, że mam skoki pingu nagle w CS:GO gdy gram np 1300 albo mam dajmy 70 pingu nagle 80-90 i jakoś mnie cofa. Byli u mnie wczoraj technicy i sprawdzali mój internet i powiedzieli że to nie od nich. Router był ostatnio wymieniany na TP-Link kosztował 150 zł około i gniazdko telefoniczne też. Ja jestem podłączony przez wifi i pingowałem sobie chyba ip czy tam wp.pl napszykład przez 15  s niby 30 pingu czy tam przy sprawdzaniu ip 3-10 i nagle 500 czy tam np 100 czy coś koło tego. Jest to uciążliwe gdy się gra w gry online, również sprawdzałem na brata komputerze ma tam bardziej stabilniejszy ping nie ma skoków tam chyba 3-10 czy coś ma 2 i tam nagle 16 albo 500 czy po prostu skok pingu. Wczoraj zrobiłem formata bo myślałem żę może być to przez to, bo ostatnio rosjanin shakował mi konto na steam, lecz udało mi się szybko konto odzyskać i że nazłość mnie ddosuje lecz nadal to jest. Nwm co zrobić pomysły jakieś ? 

http://imgur.com/SpmAsEP

Pokaż co pokazuje:

netsh interface ipv4 show subinterface

Pokaż też całą komendę ping, bo jakieś pakiety dziwnie duże masz :wink:

Dobra, już widzę. Po co -l 2048? Jaki to ma cel? Co to za połączenie - wifi/kabel? Pingujesz teraz router a nie internet, więc najpierw trzeba rozwiązać problem w domowej sieci a nie z dostępem do internetu.

Screen z komendy której podałeś http://imgur.com/7egt2ph daj komende na ping to sprawdze o jakie ci konkretnie chodzi strone czy cos 

Ja się pytam jaki cel w komendzie “ping 192.168.1.1 -l 2048”  ma przełącznik “-l 2048”.  Spróbuj w dwóch osobnych oknach:

ping -t 192.168.1.1

Nie odpowiedziałeś też na moje pytanie, ale wygląda na to, że połączenie Wifi do routera. Spróbuj najpierw podłączyć kablem i sprawdzić, czy ten sam problem nadal występuje. W połączeniach bezprzewodowych możesz się spodziewać sporadycznych skoków “pinga”.

rozumiem cie sprawdzałem u brata on ma podłączoy kablem do routera i z routera do komputera ja przez wifi i niego występował również ping miałem np 10x 1-2-3ms nagle 500 i przerwa albo po chwili. Natomiast technik sprawdzał bezposerednio od gniazdka to miał stały ping nwm może z kablem coś nie tak który idzie niestety chciałem sprawdzic przez laptop ale sie nie da bo on niby miał podłaczone coś do prądy 

z 2 komend http://imgur.com/a/ChFYo

jakies propozycje ? 

Rozwiąż problem z połączeniem laptop <–> router. Prędkość internetu nie ma tu nic do rzeczy. Nadal nie piszesz istotnych informacji: jak daleko jest laptop od routera, jaka jest siła sygnału itd.

Sprawdź:

 

gram na komputerze przez wifi odległość od brata routera do tam stacjonarnego wydaje mi sie ze z 3-4 m 

#Xman zrobione - ping 

Ping dalej jest*

Napisz jeszcze raz, albo popraw poprzedni wpis - 3-4 metry od Twojego komputera do routera?

Sprawdź inne DNS-y.

Google

Gdzie wpisać te dnsy reszte potem zrobie od stacjonarki nwm z 4-5 metrów do routera natomiast do mnie gdzie sie do wifi łącze troszke wiecej z 3m 

Nortonem przeskanowałem ale wczoraj przeciez windows od nowa ten formata robiłem, więc nie wiem czy to ma sens prędzej u brata komputera bo tam jest router podpięty 

Na speedtescie mam normalny ping w grze nie :( http://imgur.com/djXy8gz

Upload masz koszmarny. Nie siedzi nic w sieci, co mocno wysyła? Nie seedujesz nic z torrentów?

upload chyba nic nie ma do tego 

Chyba jednak ma.

Wcześniej miałem macx,8 mb uploadu wiec to raczej wtym nie tkwi problem 

 

http://imgur.com/8zUCxjk Mam takie po prostu teraz może nie mam ze mi skacze do 1000 lecz nagle wzrośnie mi max 30 pingu więcej i takie cofanie i to opada i co kilkanascie kilka dziesiąt sekund się to pojawia taka scinka jak, mała teleportacja przy kablu wydaje mi sie ze to samo jest 

Rozwiąż najpierw problem z połączeniem do routera. Sprawdź też z czego wynika bardzo słaby upload.

jak cos to upload prędzej od nich zależy tak jak mówie wystarczy 0,2 właśnie zastanawiam się czy kabel które leci od stacjonarnego do routera troche mija drogi i ma trochę lat więc to może być powodem, ale trochę roboty jest bo to przez ściane biegni itp 

  1. Staraj się pisać tak, aby można było coś zrozumieć.
  1. Pisałem że u brata sprawdzałem, to też występuja u niego te skoki, on ma podłączony kablem komputer. 

#Proszę o szybkie odpowiedzi wymieniłem kabel rj11 no inic próbowałem podłączyć router blisko stacjonarnego i sprawdzac też nic ostatnio router był wymieniany, a dostawca mówiłem jak przyjechał że to od nich to od czego kurka jasna. Już od 2 tyg mam ping 

Mam po prostu nagły wzrost pingu przez 1-3 sekundy około i tak nagle cofa i normalnie gram natomiast pojawia się to co kilka kilkanaście sekund chyba przeważnie 

 

Na zdjęciu pingowanie, jakieś rady ? 

Bez tytułu.png