Problemy z internetem, proszę o sprawdzenie logów

Witam, mam od dzisiaj problemy z internetem, po włączeniu przeglądarki strony wczytują się bardzo długo, ale gdy już się wczytają to zaczyna działać przeglądarka normalnie i strony normalnie się ładują, a gdy znowu wyłączę przeglądarkę i włączę to muszę czekać od nowa z 15 sekund aż się strony załączą, lecz mam poważniejszy problem bo programy typu steam, battlenet nie działają, mają jakiś problem z połączeniem się z internetem. Dzwoniłem do orange (internet to orange neostrada) i nie wiedzą w czym problem, odświeżyli połączenie lecz nic to nie dało. Modem zresetowałem, kartę sieciową sprawdziłem funkcją cmd ping i wygląda na to że działa poprawnie.
Logi
addition: https://pastebin.com/vPuPqbWX
frst : https://pastebin.com/MApKnMHF
shortcut: https://pastebin.com/6bbeyYbS

Proszę o pomoc. Pozdrawiam

sprzęt to gtx 970, asrock z97 xtreme3, i5 4690k, 8gb ram

Witam
Nie ma infekcji.
Zrobimy wstępne oczyszczanie.
Brakuje sterowników dla Kontroler magistrali zarządzania systemem.
Jest też kilka błędów systemowych, którym można by się przyjrzeć, jeśli wstępne oczyszczanie nie przyniesie oczekiwanych skutków.

  1. Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST, tzn. C:\Users\Marcin\Downloads
    fixlist.txt (1,9 KB)
    “Plik naprawczy został wykonany w FiRST Editor 1.07b © ijuliusz.pl”
  2. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.
  3. Po restarcie wklej plik wynikowy.
  4. Pobierz ADWCleaner, uruchom z Uprawnieniami Administratora, uruchom skanowanie i oczyść, wklej plik wynikowy.

Plik wynikowy mi się nie pokazał po restarcie ale sądzę że to plik fixlog https://pastebin.com/fg6CeZKP
ADWCleaner pobrałem dzisiaj przed założeniem tego tematu, lecz raz jeszcze uruchomiłem skanowanie, nie znaleziono żadnych zagrożeń, mam do wyboru tylko “uruchom podstawową naprawę”, “pomiń podstawową naprawę”, “wyświetl plik dziennika skanowania”. Wklejam plik dziennika skanowania https://pastebin.com/CCZ54B0L

Skanowanie ADWC nic nie wykryło, było to jedynie kontrolnie
Jak w tej chwili działa komputer?

Komputer działa tak samo, problem z internetem mnie martwi, po włączeniu przeglądarki muszę długo czekać aż załaduje się jakakolwiek strona, a gdy już się to stanie to normalnie działa internet na przeglądarce, lecz gdy wyłączę przeglądarkę i znowu włączę to ponownie muszę długo czekać az się strony załadują by normalnie zaczęły działać. Battle.net kompletnie mi się włączyć nie chce, steam jakoś z problemami ale włącza się za którymś razem jeżeli nie utknie na “aktualizacja clienta”, lecz nawet gdy się włączy to muszę długo czekać aż się załaduje lista znajomych i gier, coś z internetem jest nie tak chyba.
Dzwoniłem do orange to powiedzieli że techników przyślą w ciągu 36h by sprawdzili linie, lecz ja się zastanawiam czy to nie coś z komputerem, modemem, nie mam pojęcia.

Właśnie te aplikacje wyrzucają błędy w systemie

Czy błędy masz od dawna?
Czy masz zainstalowane aktualne sterowniki płyty głównej?
Uzupełnijmy najpierw brakujące sterowniki
Odczytaj Identyfikator sprzętu według tego poradnika
Wklej jego identyfikator

Temat przenosimy

Dodam jeszcze błędy
Description: Nazwa aplikacji powodującej błąd: Steam.exe, wersja: 4.97.72.56, sygnatura czasowa: 0x5c7f0892 Nazwa modułu powodującego błąd: tier0_s.dll_unloaded, wersja: 0.0.0.0, sygnatura czasowa: 0x5c7f0823 Kod wyjątku: 0xc0000005

Error: (04/02/2019 08:02:49 PM) (Source: Application Hang) (EventID: 1002) (User: )
Description: Program Battle.net.exe w wersji 1.13.1.11018 zatrzymał interakcję z systemem Windows i został zamknięty.

Error: (04/02/2019 08:37:09 PM) (Source: Service Control Manager) (EventID: 7026) (User: )
Description: Nie można załadować następujących sterowników startu rozruchowego lub systemowego: 
cdrom

Error: (04/02/2019 06:24:40 PM) (Source: Service Control Manager) (EventID: 7034) (User: )
Description: Usługa NVIDIA Telemetry Container niespodziewanie zakończyła pracę. 
Wystąpiło to razy: 1.

Error: (04/02/2019 06:10:47 PM) (Source: Schannel) (EventID: 4120) (User: Marcin-Komputer)
Description: Został wygenerowany następujący alert krytyczny: 43. Stan błędu wewnętrznego: 552.

Jeżeli poprzez błędy chodzi o problem z internetem to dzisiaj się zaczęło, wczoraj działało normalnie wszystko. Nie wiem czy mam aktualne sterowniki płyty głównej, format robiłem około rok temu. Regularnie aktualizuję tylko sterowniki karty graficznej w programie Nvidia Geforce Experience
Identyfikator
PCI\VEN_10DE&DEV_13C2&SUBSYS_85081043&REV_A1
PCI\VEN_10DE&DEV_13C2&SUBSYS_85081043
PCI\VEN_10DE&DEV_13C2&CC_030000
PCI\VEN_10DE&DEV_13C2&CC_0300

Nie wiem czy to ma z tym coś wspólnego ale około rok temu wyskakiwały mi bluescreeny po włączeniu komputera - około 1,2 bluescreeny nim zaczynał komputer normalnie działać, muszę również wyłączać listwę do której jest podłączony komputer bo sam się włącza rano. Żeby pozbyć się bluescreenow odkurzyłem komputer, wyjąłem kości ram, włożyłem ponownie, docisnąłem wszystkie kable i od tej pory nie było bluescreenow, tylko dalej ten problem z samodzielnie włączającym się komputerem.
Dodam jeszcze że nie mam wejścia na płyty w komputerze cd-rom, gdy zamawiałem komputer wraz z złożeniem to nie brałem wejścia na płyty gdyż sądziłem że nie będzie mi to potrzebne, korzystam z pendrive a gry pobieram z internetu np. steam

Przepraszam chyba źle zrozumiałem, ten identyfikator to powinienem wkleić z brakujących sterowników czyli chyba Kontroler magistrali zarządzania systemem czyli PCI\VEN_8086&DEV_8CA2&SUBSYS_8CA21849&REV_00
PCI\VEN_8086&DEV_8CA2&SUBSYS_8CA21849
PCI\VEN_8086&DEV_8CA2&CC_0C0500
PCI\VEN_8086&DEV_8CA2&CC_0C05

ludzie kochani udało się! działa! wszedłem w opcje internetowe/połączenia/ustawienia sieci lan, odznaczyłem automatycznie wykryj ustawienia i działa internet, steam, battlenet. mam tylko jedną jeszcze prośbę, proszę wytłumaczcie mi dlaczego to zadziałało, co się stało na czym to polega? dziękuję

Bywa, że nic nie zrobię a zadziała :wink:

A na poważnie, to jest jedno z rozwiązań i w tym przypadku trafne. Brawo :+1:
Odnalazłem (po fakcie) na TomsHardware

Wracając do sterowników płyty głównej.
PCI\VEN_10DE&DEV_13C2&SUBSYS_85081043&REV_A1
Rozpakuj ten plik i zainstaluj Sterownik INF ver:10.1.1.9
Na tej stronie są sterowniki do Twojej płyty głównej

Napisz, czy nadal masz błędy w Menedżerze Urządzeń