Problemy z internetem (spyware i inne)

Mam do was gorącą prośbę. Miesiąc temu kupiłem sobie nowy komputer. Zadowolony zainstalowałem Win XP i po dwóch dniach chciałem sobie przeglądnąć niektóre witryny w internet explorer. Okazało się, że mam blaster.worm (sasser). Szybko zainstalowałem łatę od kolegi i zacząłem aktualizować system. Po tygodniu okazało się, że nie mogę przeglądać stron bo jak np. wpiszę onet.pl lub yahoo.com wyświetlają mi się witryny typu http://www.justanydomain.com lub http://www.timy.info. Powiedziałem: mam spyware. Zainstalowałem SpyBot który usunął te syfy z komputera. Po tygodniu znów. Zainstalowałem Zone Alarm 5 oraz Ad-aware 6. Lecz i to nie pomogło. Czasami uda się wejść na stronę, czasami próbuje mi się ściągnać dialer. Mam włączony Zone Alarm i nie wiem DLACZEGO? Nie chcę formatować dysku. Może poradzilibyście mi co mam w tej sytuacji robić. Bardzo proszę !!

przeskanuj sobie dysk mks 2004 online dostępny na votalu , oraz cw shrederem też

:slight_smile: dostępny na votalu

Tylko gdzie ??

Zainstaluj jakiegos antywira który wyłapuje dialery np mks-a i troche więcej ostrożnosci przy przeglądaniu ciekawych stron.

Link na głównej stronie :lol:

NIe rób OT :smiley:

O linku to ja bardzo dobrze wiem, tylko nic nie wiem na ten temat żeby scaner online mks-a był dostępny bezpośrednio na stronie dobrych programów tak jak na przykład na portalu ONET i stąd moje pytanie.

Rozumiem…

Co do problemu Redgar’a , jest on dość powszechnym problemem.

Profilaktyka:

Ad-Aware, SS&D, CWShredder, Antywirus, “dbanie” o system, nie ściąganie nieznanych, nieodpowiednich rzeczy…

Hmm możesz zmienić IE na jakąś bezpieczniejszą alternatywę i zmienić firewalla na Kerio. Tylko przy Kerio jest trochę więcej roboty niż przy ZA. Pozdrawiam

Moim zdaniem ZoneAlarm jest równie dobrym tudzież nawet lepszym programem zabezpieczającym (to tylko moje własne zdanie). Kwestia w odpowiednim doborze (zależne od upodobań) oraz właściwym skonfigurowaniu zapory :slight_smile:

Pozdrawiam :faja: