Problemy z internetem (spyware i inne)

(Mati 2) #1

Mam do was gorącą prośbę. Miesiąc temu kupiłem sobie nowy komputer. Zadowolony zainstalowałem Win XP i po dwóch dniach chciałem sobie przeglądnąć niektóre witryny w internet explorer. Okazało się, że mam blaster.worm (sasser). Szybko zainstalowałem łatę od kolegi i zacząłem aktualizować system. Po tygodniu okazało się, że nie mogę przeglądać stron bo jak np. wpiszę onet.pl lub yahoo.com wyświetlają mi się witryny typu http://www.justanydomain.com lub http://www.timy.info. Powiedziałem: mam spyware. Zainstalowałem SpyBot który usunął te syfy z komputera. Po tygodniu znów. Zainstalowałem Zone Alarm 5 oraz Ad-aware 6. Lecz i to nie pomogło. Czasami uda się wejść na stronę, czasami próbuje mi się ściągnać dialer. Mam włączony Zone Alarm i nie wiem DLACZEGO? Nie chcę formatować dysku. Może poradzilibyście mi co mam w tej sytuacji robić. Bardzo proszę !!

(Jablek 88) #2

przeskanuj sobie dysk mks 2004 online dostępny na votalu , oraz cw shrederem też

:slight_smile: dostępny na votalu

(fiesta) #3

Tylko gdzie ??

(Zbych ) #4

Zainstaluj jakiegos antywira który wyłapuje dialery np mks-a i troche więcej ostrożnosci przy przeglądaniu ciekawych stron.

(boczi) #5

Link na głównej stronie :lol:

NIe rób OT :smiley:

(fiesta) #6

O linku to ja bardzo dobrze wiem, tylko nic nie wiem na ten temat żeby scaner online mks-a był dostępny bezpośrednio na stronie dobrych programów tak jak na przykład na portalu ONET i stąd moje pytanie.

(boczi) #7

Rozumiem..

Co do problemu Redgar'a , jest on dość powszechnym problemem.

Profilaktyka:

Ad-Aware, SS&D, CWShredder, Antywirus, "dbanie" o system, nie ściąganie nieznanych, nieodpowiednich rzeczy...

(Zofer) #8

Hmm możesz zmienić IE na jakąś bezpieczniejszą alternatywę i zmienić firewalla na Kerio. Tylko przy Kerio jest trochę więcej roboty niż przy ZA. Pozdrawiam

(S Man1) #9

Moim zdaniem ZoneAlarm jest równie dobrym tudzież nawet lepszym programem zabezpieczającym (to tylko moje własne zdanie). Kwestia w odpowiednim doborze (zależne od upodobań) oraz właściwym skonfigurowaniu zapory :slight_smile:

Pozdrawiam :faja: