Problemy z Internetem/wydajnością komputera w grach

Witam

Opis problemu

Od paru miesięcy zmagam się z problemami z wydajnością komputera w grach online. W grach offline problem nie występuje, sprawdzałem podzespoły komputera i jego ustawienia, kupiłem nową kartę graficzną GTX 2070 Super, zrobiłem parę formatów, ale niestety problemy nie ustąpiły. Gdy jestem podłączony do rozgrywki online w różnych grach, mój fps bardzo mocno spada, a gra chodzi jakbym miał 150 ping+, a tak naprawdę jest stabilny od 10 do maks 40. Podejrzewałem dostawcę Internetu, ale mam raczej stabilny światłowód, dostawca nie wykrył problemów. Co prawda pingplooter pokazuje jakieś straty pakietów, ale ponoć to normalne.

Co robiłem w sprawie bezpieczeństwa Internetowego

Komputer 2 tygodnie temu miał formata, ale robiłem go będąc podpięty do Internetu + kilka dni nie instalowałem Eseta. Mój dostawca przez moment podejrzewał, że mogę być poddawany atakom ddos na IP, bo mam stałe…
Skanowałem bezskutecznie ADWcleaner, Esetem, karspersky rokity, oraz dr we curelt -> wykrył to:

Pliki FRST

Addition.txt (23,6 KB) FRST.txt (116,4 KB) Shortcut.txt (31,2 KB)

Proszę o pomoc, jeśli wyeliminuje sprawy związane z wirusami, znów zacznę testować podzespoły po raz któryś…, bo już skończyły mi się pomysły, co jest nie tak z moim komputerem.

1 polubienie

Witaj

Robiłeś optymalizacje systemu?
HKU\S-1-5-21-3318794614-2743235820-759286841-1001\...\Policies\Explorer: [NoLowDiskSpaceChecks] 1
HKU\S-1-5-21-3318794614-2743235820-759286841-1001\...\Policies\Explorer: [LinkResolveIgnoreLinkInfo] 1
HKU\S-1-5-21-3318794614-2743235820-759286841-1001\...\Policies\Explorer: [NoResolveSearch] 1
HKU\S-1-5-21-3318794614-2743235820-759286841-1001\...\Policies\Explorer: [NoInternetOpenWith] 1
HKU\S-1-5-21-3318794614-2743235820-759286841-1001\...\Policies\Explorer: [NoInstrumentation] 1
Jeśli sam to ustawiłeś, ja podczas oczyszczania systemu usunę te ustawienia. Przywrócisz je potem w razie potrzeby.
Masz sporo dodatkowych wpisów w Hosts, będą usunięte
Program Spybot Anti-Beacon uważam za niepotrzebny, możesz odinstalować.
Są pozostałości po Gmer, usunę.
Niedawno pojawiały się konflikty adresów między adresem IP 192.168.11.146 a komputerem o sieciowym adresie sprzętowym 18-31-BF-36-FC-D0

Poczekaj jeszcze chwilkę, utworzę plik naprawczy.

1 polubienie

Tak robiłem optymalizacje, co może być z tym komputerem o adresie sprzętowym 18-31-BF-36-FC-D0, nie mam takiego w swoim domu…

1 polubienie

To jest MAC adres urządzenia.
Nie ma możliwości określić o jakie dokładnie urządzenie chodzi.
Może to być Smartfon, TV, konsola.
Zerknij na połączenia w Routerze. Możliwe, że tam pojawi się taki adres MAC

FRST wykonaj polecenia i daj znać, czy coś pomogło:

  1. Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST, tzn. C:\Users\Mentor\Downloads
    fixlist.txt (2,5 KB)
    “Plik naprawczy został utworzony tylko dla Ciebie, nie należy go stosować na innym komputerze”
  2. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.
  3. Po restarcie wklej plik wynikowy.
  4. Pobierz ADWCleaner
  5. Uruchom z Uprawnieniami Administratora, uruchom skanowanie.
    Jeśli znajdzie linie z Preinstalled to odznacz, resztę oczyść
  6. Wklej plik wynikowy.
1 polubienie

Adw cleaner nic nie wykrył, skanowałem wcześniej nim już też. Nie klikałem naprawy w adw cleaner, bo nie wiem co to jest.

Raport w załączniku. Fixlog.txt (8,2 KB)

Dziękuje za pomoc, sprawdzę, czy pomogło.

@iJuliusz
Dziękuje Ci za pomoc, w tym dziale można zawsze na Ciebie liczyć, pomagasz mi od lat, raz na jakiś czas tu napiszę :wink:

Niestety Twoje zmiany nie rozwiązały mojego problemu, piszę po czasie, bo chciałem zrobić rzetelne testy. Fpsy się nie zmieniły od samego początku po tych zmianach (dalej mam ich mało i są spadki), ale płynność rozgrywki była nie zachwiana, tzn grało się płynnie i dobrze przez pierwszy dzień. W kolejnych dniach problem powrócił, więc raczej to jest wina sprzętu, który po jakimś czasie o sobie przypomina lub Internetu. Mój problem z płynnością rozgrywki występuje czasami, codziennie, ale nie w każdej rozgrywce, to jeszcze bardziej utrudnia mi zlokalizowanie problemu.

Mam pytanie do Ciebie, gdzie mogę więcej dowiedzieć się o tych błędach na lini komputer a urządzeniu o adresie sprzętowym 18-31-BF-36-FC-D0 - te urządzenie do mój router.

W ogóle powtarza mi się ciągle taki błąd:
Serwer DHCP 192.168.1.1 odmówił dzierżawy adresu IP 192.168.11.146 dla karty sieciowej o adresie sieciowym 0x6045CB64782F (serwer DHCP wysłał komunikat DHCPNACK).

Wszystkiego dobrego dla Ciebie.

Dziękuję za miłe słowa. :beers::wink:

Jak widać, nie zawsze uda mi się rozwiązać problem.
ale nadal trzeba próbować.

Proponuję przetestować rozgrywki bez dodatkowego antywirusa.
Odinstaluj ESET i zostań z samym Windows Defender

Może masz nieprawidłowe ustawienia DHCP w routerze, albo źle dobraną pulę adresów.
Jakiego masz usługodawcę internetu?
Podobny problem
Serwer DHCP odmówił dzierżawy adresu …

Pozdrawiam serdecznie

1 polubienie

Problem z errorem rozwiązany, przywróciłem router do ustawień fabrycznych i zmieniłem adres ip na inny.

Co do antywirusa, już to robiłem, dlatego kilka dni po formacie nie instalowałem ESETa. Bez Eseta, problem był identyczny.

Ok, można zakończyć temat, przeniosę go do działu o sprzęcie, być może coś jest nie tak GPU, bo kupiłem gtx 2070 super nową, ale po serwisową, tzn serwis opisał ją jako nie stwierdzono wady, ale wiadomo jak to jest.

1 polubienie