Problemy z jakością głosu na Skype

Witam a więc od jakiegoś czasu używam Najnowszej wersji Skype tak samo jak i moi znajomi lecz u mnie występują problemy ze Skype. Dokładnie chodzi o to iż występują problemy z jakością obieranego głosu oraz urywa nieraz części jaki i całe słowa. Problemy te jedynie nie występują na Starej wersji Skype na którą aktualnie mam problemy z zalogowaniem i chyba już nie będzie nigdy zdatna do użytku. Więc tu nasuwa się pytanie co mogę zrobić aby w nowej wersji Skype nie występowały problemy z jakością odbieranego głosu??

Wątpię aby to była wina łącza gdyż jest one dość szybkie a problemy występują jedynie w Nowszych wersjach Skype (od 3 w górę).

Z góry dziękuje i proszę o szybką odpowiedź.

http://www.skype.com/intl/pl/help/guides/callquality/

http://www.skype.com/intl/pl/help/guides/firewalls/

Hmm bardzo ciekawe lecz nie dość że GData nie współpracuje z mym FireWallem musiałem go wyłączyć już dawno temu. Próbowałem także z wyłączoną GData (Anty Virus) i też jest nadal to samo i z tego co jest wypisane na stronie Skype NIC a NIC nie pomaga.

Na to wychodzi że chyba nie mam co liczyć na pomoc bo nikt nie pomoże. Oraz jeśli jest to wina że wszyscy uważają że jest to problem z prędkością łącza to wątpię ze względu że na starej wersji (nie da się już zalogować) było wszystko dobrze. Prędkość łącza mam 8Mb/s więc nie jest to na pewno wolne łącze. Firewall jest wyłączony bo anty virus (GData) się z nim kłóci nawet przy wyłączonej GDacie mam te same problemy.